Kąpiel w kasztanach, zobacz co Ci daje i jak ją przygotować!

Uroda Data publikacji: 06 października 2018

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz wykorzystasz nazbierane kasztany? Przygotuj z nich kąpiel kasztanową, która przysłuży się Twojej urodzie. To bardzo prosta kuracja i w zasadzie darmowa, bo przecież kasztany każdy może za darmo zebrać gdy leżą przy drodze. Więcej ciekawych zastosowań kasztanów możecie zobaczyć tutaj.

Kąpiel kasztanowa

Kąpiel w kasztanach ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd. Ujędrnienie natomiast zapobiega cellulitowi i może go zmniejszyć. Tym bardziej, że kąpiel ta poprawia ukrwienie skóry i jednocześnie uszczelnia naczynka i przywraca ich elastyczność, a to sprawia, że zapobiega żylakom i pajączkom. Myślę, że więcej nie trzeba Was przekonywać.

Składniki

  • 400g kasztanów
  • 0.5l wody

Kasztany wrzucamy do garnka i zalewamy wodą, a następnie doprowadzamy ją do zagotowania i gotujemy na małym ogniu jeszcze przez 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy kasztany z wody, teraz bez problemu odejdzie z nich skórka. Zdejmij ją i wrzuć je ponownie do wody, a następnie gotuj na wolnym ogniu jeszcze przez pół godziny. Teraz wodę tę możesz dodać do swojej kąpieli. Pamiętaj, że kąpiel powinna trwać przynajmniej 20 minut.

Podobne artykuły