Jak zaznaczyć kontur ust

Jak zaznaczyć kontur ust

Aby zaznaczyć kontur ust będziemy potrzebować kredkę konturówkę, która będzie dopasowana do koloru naszej szminki. Oczywiście może to stanowić problem, dlatego czasami warto zdecydować się na zakup kredki bezbarwnej, która pasować będzie do każdego koloru pomadki. Gdy już mamy konturówkę przechodzimy do rysowania kontury, który wykonujemy w trzech krokach.

Krok 1

Zaczynamy od narysowania litery “x” na górnej wardze. Zaznaczamy w ten sposób łuk kupidyna, czyli to wcięcie, które widoczne jest na górnej wardze. To pierwszy krok, który należy wykonać.

Krok 2

W drugim kroku podkreślamy krawędź dolnej wargi i kąciki ust. Robimy to tak jak na rysunku poglądowym poniżej.

Krok 3

Ostatni krok to już tylko połączenie ze sobą wszystkich linii co da nam cały kontur ust. Na koniec konturówką uzupełnić możemy cały środek aby zwiększyć intensywność i trwałość koloru.

Kontur ust malować przed nałożeniem szminki czy po?

Odpowiednia kolejność jest bardzo prosta. Najpierw rysujemy kontur ust, a dopiero po tym nakładamy na usta szminkę. Jeśli masz taką możliwość to szminkę najlepiej jest nakładać pędzelkiem przeznaczonym do makijażu ust. Najlepiej aby maj krótki, sztywny i syntetyczny włos, a koniec powinien być zaokrąglony.

Jaki kolor szminki wybrać?

Wiele problemów może przynieść sam wybór koloru szminki. Może być ona ciemna lub dużo jaśniejsza. Pytanie, jaka będzie idealnie pasować do naszej cery? Jeśli wybierasz kolor czerwony to przy jasnej cerze warto wybrać intensywną czerwień, która ją ożywi. Dodatkowo taki kolor ust pozwala wizualnie wybielić zęby.

Jeśli masz cerę średnią to warto wybrać szminkę czerwoną z lekko różowym odcieniem. Taka szminka ma delikatniejszy odcień, ale Twoja cera wystarczająco zwraca na siebie uwagę. Dodatkowo daje ona efekt odmłodzenia.

W przypadku ciemnej cery warto wybrać szminkę o ciemnym kolorze czerwieni. Pamiętaj o tym, że mocna szminka odmładza. Dlatego dla kobiet dojrzałych najlepsze są róże i czerwienie. Jasna szminka łagodzi za to rysy twarzy, ale jej kolor nie powinie być bledszy niż kolor naszych ust. Jasne szminki zdecydowanie lepiej podkreślają urodę nastolatek i młodych kobiet.