23 sierpnia 2020

Masz ten objaw? Pijesz za dużo zielonej herbaty!

Zielona herbata jest zdrowa i smaczna. Wiele osób przechodzi na nią z czarnej herbaty, aby poprawić zdrowie lub ułatwić sobie odchudzanie.

Zielona herbata bogata jest w witaminy oraz minerały. Pomaga chronić nasz organizm przed wieloma chorobami. Zapobiega odkładaniu się cellulitu, reguluje ciśnienie czy zapobiega chorobom nowotworowym.

Warto jednak pamiętać o słynnym powiedzeniu. Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znać umiar. Również zieloną herbatę można przedawkować, a objawem tego może być jeden problem, z którym możesz się zmagać.

Nadciśnienie objawem nadmiaru zielonej herbaty

Zmagasz się z nadciśnieniem? Uważaj więc na ilość zielonej herbaty, którą pijesz. Zielona herbata pita w nadmiarze może powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

To następnie może prowadzić do takich objawów jak zmęczenie, szum w uszach czy ból głowy.

Jeśli je czujesz, postaraj się zmierzyć swoje ciśnienie, a następnie odstawić zieloną herbatę i nadal je kontrolować. Pamiętaj również o tym, że nadciśnienie to poważna choroba i warto skonsultować ten problem z lekarzem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.