6 objawów ataku serca, które występują tylko u kobiet

Zdrowie Data publikacji: 13 kwietnia 2017

Zawał serca to jedna z głównych przyczyn przedwczesnej śmierci w dzisiejszym świecie. Pęd życia, stres i niezdrowa żywność sprzyjają chorobom serca. Na zawały zapadają coraz młodsze osoby więc niczego nie możemy być pewni.

Oto lista objawów ataku serca, które występują tylko u kobiet. Jest ich sześć i jeśli zdiagnozujesz ich więcej u siebie w jakiejś sytuacji to nie warto tego lekceważyć. Przecież może zależeć od tego nasze życie!

1. Ból w plecach, szyi, szczęce i ramionach

Znaki te mogą być mylące. Zawał najczęściej kojarzy nam się z bólem w klatce piersiowej lub lewym ramieniu. Jednak u kobiet ból może wystąpić w tak nietypowych miejscach i może być stopniowy lub pojawiać się nagle. Jest zazwyczaj dosyć ostry i może spowodować, że obudzimy się w nocy.

2. Ostry ból żołądka

Niektóre objawy zbliżającego się zawału mogą być mylone z zatruciem pokarmowym, grypą lub ciężką zgagą. Czasami kobiety skarżą się na ciśnienie w jamie brzusznej. Tak jakby ktoś usiadł Ci na brzuchu.

3. Zimne poty

Zimne poty to kolejny objaw, który występuje tylko u kobiet. To możemy powiązać ze stresem, jeśli jednak nie mieliśmy takich objawów wcześniej warto skonsultować to ze specjalistą.

4. Duszność i zawroty głowy

Problemy oddechowe bez wyraźnego powodu (np. aktywności fizycznej) często towarzyszą zawałowi. Jeśli idzie to w parze z innymi objawami koniecznie musimy udać się do specjalisty i szukać pomocy. Kobiety, które przeżyły zawał mówią zazwyczaj, że czuły się tak jakby przebiegły maraton.

5. Zwiększone zmęczenie

Jeśli nawet po długim wypoczynku czujesz zmęczenie i nie możesz wykonać prostych czynności to alarmujący sygnał i powód by udać się do lekarza. Może to oznaczać problemy układu sercowo-naczyniowego.

6. Ciśnienie i ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej, nagłe kłucie lub uczucie dyskomfortu, a nawet pieczenie często mogą oznaczać objawy zawału i to niezależnie od płci. Kobiety skarżyły się, że czuły mocne uczucie ucisku w klatce piersiowej.

Uwaga!

Objawy te nie są gwarancją ataku serca. Jednak ich kombinacja, jak również częste występowanie jest już wystarczającym powodem aby skonsultować się ze specjalistą. Jest to zbiór najczęściej występujących oznak zawału, które zdiagnozowane zostały u kobiet, które go przeżyły. Pamiętaj, że opieka medyczna zapewniana w odpowiednim czasie może zapewnić ci ratunek własnego życia dlatego są to kwestie, których nie można bagatelizować.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/6-symptoms-of-a-heart-attack-that-occur-only-in-women-326060/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły