Tatar z Lidla z salmonellą – wycofany ze sklepu. Zobacz czy go nie kupiłaś!

Zdrowie Data publikacji: 31 sierpnia 2018

Uwaga, w jednej z partii tatara wołowego w sieci sklepów Lidl wykryto pałeczki salmonelli. Sieć wycofuje produkt ze sklepu, ale mogliście go już wcześniej nabyć. W takim przypadku należy sprawdzić numer partii i datę ważności oraz zwrócić produkt do sklepu.

Salmonella w tatarze z Lidla

Produkt pochodzi z Zakładu Przemysłu Mięsnego Biernacki. Dokładnie chodzi o tatara w opakowaniu 200g z terminem ważności do spożycia do 3.09.2018 i numerze 03218218. Obecność pałeczek w tatarze potwierdził sanepid. Możesz go zwrócić w dowolnym sklepie bez okazywania paragonu.

Jak rozpoznać zatrucie salmonellą

Zakażenie salmonellą można bardzo łatwo pomylić z grypą jelitową. Objawy mogą pojawić się po 24 godzinach, ale u niektórych mogą także występować znacznie później. W przypadku zatrucia się salmonellą należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci. Bardzo dużym zagrożeniem jest odwodnienie organizmu.

Objawy zatrucia salmonellą

  • ból brzucha
  • wymioty
  • biegunka
  • ból głowy
  • podwyższona temperatura

 

Źródło artykułu: https://gazetalubuska.pl/tatar-z-lidla-z-salmonella-siec-wycofuje-produkt-ze-sprzedazy-sprawdz-numer-partii/ar/13455746

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły