Jakie akcesoria dokupić do Thermomixa?

Kuchnia Data publikacji: 29 listopada 2020 / Aktualizacja: 2021-03-23

Szpatułka sylikonowa zamiast kopystki

Kopystka, którą dostajemy w zestawie z Thermomixem jest dość twarda, a to sprawia, że jej używanie nie jest zbyt wygodne. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się miękkie szpatułki sylikonowe. Ja mam taką z IKEA i świetnie się sprawdza, dużo chętniej z niej korzystam niż z kopystki, która zazwyczaj leży w szufladzie.

Szpatułka GUBBRÖRA z IKEA

Oczywiście kopystki nie sprzedawajcie, bo przyda się ona przy niektórych przepisach, gdzie trzeba użyć jej do mieszania. Wtedy sylikonową miękką szpatułką tego nie zrobimy.

Osłona do noży miksujących Thermomix

Ten gadżet przyda się Wam zwłaszcza, gdy macie TM6 i często używacie programów wolnego gotowania i sous-vide. Dzięki tej osłonce produkty nie rozdrabniają się podczas gotowania i dania są smaczniejsze. Niestety jest to rzecz, którą dostać nie jest łatwo. Gdzie kupić osłonę noża miksującego do Thermomix pisaliśmy w jednym z artykułów. W artykule wyjaśniamy również do czego ona służy i czy warto ją nabyć.

Szpatułka mieszająca na ostrze

Na AliExpress można znaleźć ciekawy gadżet. Jest to szpatułka mieszająca, którą można używać na małych obrotach, aby składniki były lepiej wymieszane przez noże od Thermomixa.

Szpatułka mieszająca do Thermomixa

Szczoteczki do czyszczenia Thermomixa

Na AliExpress dostaniemy też bardzo fajne szczoteczki do czyszczenia Thermomixa. Przydatne jest to, że na główce również posiadają włoski, dzięki czemu łatwiej się czyści. Oczywiście i bez nich sobie poradzimy. Ja najczęściej korzystam z mycia wstępnego, a potem rozkręcam naczynie miksujące i myję w zmywarce.

Szczoteczki t jednak nie są super drogie i warto je w razie potrzeby mieć w domu lub znaleźć sobie inne szczoteczki w sklepie z akcesoriami do kuchni. Również bardzo dobrze się sprawdzą, warto tylko zwrócić uwagę, aby włosie szczotki było przed jej główką. Wtedy łatwiej się czyści. Chodzi o kształt szczotki jak na zdjęciu poniżej.

Oczywiście gadżety, które są dostępne na Ali znajdziecie również na Allegro. Będą jednak zawsze nieco droższe. Pamiętajcie, że jeśli zepsuje Wam się jedno z akcesoriów, które zostały dołączone do urządzenia, to oryginalne możecie dokupić na stronie thermomix.vorwerk.pl. Jest tam sklep z akcesoriami do urządzenia.

Podobne artykuły