Jaki rozstaw mają szyny tramwajowe w Polsce i gdzie je kupić? Podpowiadamy!

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2024-01-25

Szyny tramwajowe powinno wykonywać się stali o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie, zginanie oraz długotrwałe działanie warunków atmosferycznych. Jest to istotne dla zjawisk statycznych, jak również dynamicznych. Bardzo często wyroby te są wykonywane z gatunku stali obrobionych cieplnie. W tym przypadku ważny jest jednak rozstaw szyn. Co wyróżnia zastosowanie stali do produkcji szyn tramwajowych w Polsce. Sprawdźmy to!

Czym są szyny tramwajowe i jaki powinien być ich rozstaw w Polsce?

Stal na szyny tramwajowe to bardzo istotny element miejskiej infrastruktury kolejowej. Te artykuły z powodzeniem służą do prowadzenia tramwajów wg najkrótszych odcinków wyznaczonych w mieście. Muszą one być bardzo wytrzymałe i odporne na działanie różnych środowisk kwasowych oraz atmosferycznych. Dzięki powyższemu będzie możliwa ciągła i nieprzerwana eksploatacja. Najczęściej wyróżnia się szyny tramwajowe rowkowe oraz blokowe.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Właściwy rozstaw szyn to bardzo ważnym i istotnym aspekt ich budowy. Co to oznacza? Wg biegłych opinii, najmniejsza odległość między liniami torowymi w układzie prostopadłym do powierzchni tocznej powinna wynosić ponad 1435 mm.  Poza wspomnianym rozstawem istnieje kilka innych rozstawów, w zależności od rodzaju zastosowanych szyn, m.in. 1000 mm, 1067 mm, 1520 mm, 1600 mm, 1688 mm oraz 1676 mm.

Jakie jest zastosowanie szyn tramwajowych

Stal na szyny tramwajowe wykonywana jest są ze stali o podwyższonych właściwościach użytkowych. Produkty te mogą być dostarczane do bardzo ważnych procesów komunikacyjnych. Najczęściej produkowane są z gatunków stali nieobrobionej cieplnie. W tym przypadku uniwersalnym przykładem będzie stal na szyny tramwajowe blokowe LK1 wykonane ze stali o gatunku R260.

Co wyróżnia poszczególne rodzaje szyn tramwajowych rowkowych w aspekcie zastosowania do konkretnego rozwiązania? Możliwe sposoby wykorzystania tego produktu są zróżnicowane i zależą od konkretnego zastosowania! Aby sprawdzić, jaka stal na szyny tramwajowe będzie najlepszym rozwiązaniem do konkretnego projektu, można skorzystać z nowoczesnej platformy eCommerce firmy Moris

Katalog oferuje katalog różnych wersji szyn tramwajowych dostosowanych do konkretnych rozwiązań.

Jaki jest czas realizacji dostawy szyn kolejowych

Obecnie w komunikacji miejskiej bardzo duże znaczenie mają wytrzymałe i odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych szyny tramwajowe. Rozstaw tych produktów powinien być konkretnie dopasowany do budowy torowisk tramwajowych w danym mieście z uwzględnieniem zabudowy osiedli. 

Te produkty umożliwiają przede wszystkim transport pasażerski w szybki, ekologiczny i ekonomiczny sposób (wg zasady po najkrótszej linii z punktu A do B). Wspomniane szyny tramwajowe muszą spełniać określone wymagania wobec wytrzymałości konstrukcji, elastyczności materiału oraz odporności na działanie inkluzji termicznych w zmiennych warunkach pogodowych. 

Stal na szyny tramwajowe powinna być powtarzalna jakościowo z zachowaniem wysokich standardów i warunków technicznych. Ważne jest uzyskanie bardzo wysokich standardów jakościowych oraz mocnej, wolnej od wad powierzchni dla każdego wariantu. 

Obecnie funkcjonujące hurtownie stali dostarczają do klienta wysokiej jakości szyny tramwajowe w krótkim czasie. Tym samym, realizują oraz zapewniają nieprzerwane, elastyczne dostawy. Oznacza to, że te profesjonale firmy posiadają bardzo nowoczesne narzędzia w zakresie dostępu do klienta, jak na przykład systemy ERP czy rozwiązania sprzedażowe eCommerce.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły