„Wydrukować potwierdzenie”? Na pewno często to słyszysz i lepiej je weź!

Lifestyle Data publikacji: 10 lutego 2019

Często gdy w sklepie sprzedawca zapyta nas czy wydrukować potwierdzenie mówimy, że nie trzeba i wychodzimy. Oczywiście nie jest nam one potrzebne w większości przypadków i kupując codzienne zakupy np. pieczywo w piekarni możemy spokojnie z niego zrezygnować. Są jednak sytuacje, w których potwierdzenie takie będzie nam niezbędne i wtedy lepiej je weź!

Weź potwierdzenie gdy nastąpi problem z płatnością i za pierwszym razem nie przejdzie. Nigdy wtedy nie wiesz czy tak naprawdę przy pierwszej próbie nie pobrano Ci z konta pieniędzy. Dlatego potwierdzenie może być później niezbędne do złożenia reklamacji i dzięki niemu odzyskamy pieniądze.

To samo dotyczy gdy transakcja zostanie odrzucona, a ty zmienisz kartę. Zwykle dzieje się tak gdy nie mamy np. środków na koncie. Transakcja zostaje odrzucona i płacimy gotówką albo inną kartą. Pamiętaj jednak aby wziąć wtedy potwierdzenie bo może dojść do sytuacji, że i tak nastąpi próba ściągnięcia pieniędzy z konta lub trafią one pod blokadę i zostaną pobrane przy zasileniu konta.

O potwierdzenie poproś również wtedy gdy nastąpi problem w połączeniu z serwerem przez terminal. Może się okazać, że będzie bardzo długo realizował płatność i się podda i przerwie połączenie. Wtedy również chociaż pieniądze nie powinny być pobrane to może być różnie. Lepiej mieć potwierdzenie, tak jak w każdym przypadku problemów z płatnością.

Gdy kupujesz coś drogiego weź potwierdzenie. To dowód zakupu na równi z paragonem. Może się okazać, że będzie przydatny przy próbie reklamacji danej rzeczy. Niektórzy przy swojej karcie kredytowej posiadają ubezpieczenie na rzeczy, które nią kupują. I tak przykładowo gdy kupimy telefon, a on zostanie skradziony możemy skorzystać z ubezpieczenia przy kracie kredytowej. Warto więc wtedy mieć potwierdzenie.

Podobne artykuły