Dzięki temu przepisowi szybko zwalczysz kaszel

Zdrowie Data publikacji: 05 października 2018

Mamy jasień, a zatem pojawi się problem z przeziębianiami i często związanym z tym kaszlem. Kaszel może być uporczywy, ale nie musisz od razu faszerować się lekami aby go zwalczyć. Wykorzystaj ten naturalny domowy sposób, który nie tylko nawilży i ochroni gardło, ale także ma właściwości lecznicze i pomoże szybciej zwalczyć przeziębienie.

Składniki

  • 250ml mleka
  • 1 łyżka masła
  • 1 łyżka miodu
  • ¼ łyżeczki sody
  • 1 żółtko

Przygotowanie

  1. Mleko zagotuj i odstaw do ostygnięcia
  2. Gdy będzie miało już mniej niż 40 stopni Celsjusza dodaj resztę składników i dobrze wymieszaj

Napój pijemy wieczorem przez 5 dni. Szybko postawi on Cię na nogi, a ulgę poczujesz już po wypiciu. Warto pić go wieczorem bo ułatwi nam zasypianie i złagodzi kaszel, który często przeszkadza nam zasnąć. Oprócz tego wzmocni Twoją odporność, dlatego po przeziębieniu tak szybko nie złapiesz kolejnego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły