Jaką wybrać fototapetę do kuchni?

Kuchnia Data publikacji: 29 lipca 2022

Czy fototapeta do kuchni to dobry pomysł? A może jednak warto pozostać przy klasycznych kafelkach bądź malowanych ścianach? Sprawdź w naszym artykule, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego, co nazywamy fototapetą w kuchni.

Wyjdź poza sztuczne ramy

Fototapeta w kuchni jest odpowiedzią na hasło ciągłej zmiany. Jeśli nie boisz się eksperymentować w życiu, to decyzja o montażu fototapety w kuchni może być dla Ciebie prosta. Jeśli boisz się eksperymentów, zaufaj ekspertom z kuznianaklejek.pl Oni są specjalistami w tym temacie i potrafią dobrać fototapetę do każdego pomieszczenia. Sypialnia, salon, pokój dziecięcy czy kuchnia nie są im obce. Skończ z nudnymi kafelkami i choć jedną ścianę w kuchni poświęć na fototapetę.

Jaka fototapeta do kuchni?

Jak już wspomnieliśmy, ilość wzorów i kolorów, które mogą zagościć na ścianie Twojej kuchni jest nieograniczona. Są jednak pewne motywy, które mimo upływu lat się nie nudzą. Należą do nich chociażby ziarna kawy czy limonki. Ten kulinarny motyw być może wzmaga apetyt albo sprawia, że człowiekowi bardziej smakuje jedzenie.

Wiele osób decyduje się na fototapety z motywami jedzenia. Włoskie makarony – klasyczne spaghetti, świderki czy muszelki pięknie wyglądać muszą zarówno w małych, jak i dużych kuchniach. Przyprawy czy konfitury również muszą robić wrażenie na ludziach, którzy przywiązują dużą wagę do szczegółów. Tak jak soczyste owoce i warzywa, które zdecydowanie zaostrzają apetyt.

Niektórzy bardziej odważnie idą w kierunku nowoczesnej kuchni i promują sztukę nowoczesną, którą za niewielkie pieniądze możesz również umieścić na fototapecie. Możesz również zdecydować się na klasykę, bo fototapeta do kuchni w ofercie Kuźnia Naklejek zapewnia do wyboru ponad 30 milionów wzorów. Jedyne, co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia.

A może zdecydujesz się na modne, geometryczne kształty? One powiększą optycznie Twoją kuchnię, która jest przecież miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu. To właśnie nie salon czy sypialnia, ale właśnie kuchnia jest w wielu rodzinach centrum operacyjnym i decyzyjnym. Warto zainwestować więc w elementy, które sprawią, iż będzie ona przyjazna i przytulna.

W wyborze fototapety do kuchni pamiętaj, aby była ona odporna na działanie wilgoci. To właśnie w kuchni dużo się gotuje, a co za tym idzie wydziela się para, która nie jest przyjazna dla tego typu produktów. Warto więc wybrać z kuznianaklejek.pl te, które wykonane są na fizelinie i posiadają dodatkową laminację. Masz wtedy gwarancję, że nawet mokra plama od pary nie zrobi nic Twojej fototapecie.

Jak wygląda montaż fototapety?

Jeśli o wilgoci mowa, to pamiętaj, że na kuznianaklejek.pl kupisz odpowiednie środki i urządzenia, potrzebne do montażu fototapety. Przede wszystkim odporne na wilgoć kleje oraz gumowe wałki, które pozwalają na przyklejenie tapety bez bąbli.

Fachowcy radzą, aby przyklejanie zaczynać od rogów tak, by można było jeszcze delikatnie dokonywać poprawek położenia fototapety. Pamiętaj, że klej wiąże szybko i warto dokładnie wykonywać tę żmudną pracę. Efekt jest jednak gwarantowany!

Podobne artykuły