Jaka przebiega produkcja rolet zewnętrznych i bram rolowanych

Kategoria: Mój dom
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-10-20

Lubisz wiedzieć, jak powstają rzeczy, którymi na co dzień się otaczasz? Z jakich materiałów zostały wykonane, jakie technologie zostały użyte do produkcji oraz jakie zadania mieli do spełnienia ludzie, a jakie maszyny? Jeśli tak, powinien cię zainteresować temat związany z produkcją rolet zewnętrznych. Może to być znacznie ciekawsze, niż ci się wydaje. Wszystkich informacji na ten temat chętnie udzieli producent rolet zewnętrznych.

Wszystko zaczyna się od pomiaru

Zanim będzie mogła ruszyć produkcja jakichkolwiek rolet zewnętrznych, czy to do drzwi, czy okien, w pierwszej kolejności należy wykonać dokładny pomiar otworów. Pozwoli on określić maksymalną i minimalną szerokość rolet, a także ich wysokość. Takie rozwiązanie jest praktykowane przez wszystkie firmy, dzięki czemu na prace montażowe przyjeżdża się z gotowym i idealnie pasującym produktem, dzięki czemu sam montaż trwa zdecydowanie krócej i znacznie szybciej przebiega. Do pomiarów producent rolet i bram wykorzystuje specjalne urządzenia laserowe, gwarantujące najdokładniejszy pomiar, bez ryzyka popełnienia jakichkolwiek błędów.

Jak produkowane są rolety zewnętrzne?

Kiedy znamy już wymiar rolet, może rozpocząć się ich produkcja. Rolety zewnętrzne powstają ze starannie wyselekcjonowanych komponentów. Pancerz rolety stanowią aluminiowe profile, wypełnione specjalną pianką termoizolacyjną. Elementy aluminiowe malowane są proszkowo na jeden z kilku podstawowych kolorów z palety RAL, natomiast za dodatkową opłatą, można je pomalować na dowolny kolor wg potrzeb klienta. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków komercyjnych, których kolorystyka jest jednym ze sposobów zwracania na siebie uwagi. Aluminiowe profile przy pomocy automatycznych maszyn tnących przycinane są na żądane długości, a następnie do środka wstrzykiwana jest pianka, zapewniająca doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Brak wewnętrznego wypełnienia z pianki powodowałby, że na aluminiowych listewkach mogłyby rezonować dźwięki i wibracje, znacząco zmniejszające komfort użytkowania.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Składanie rolet zewnętrznych w całość

Kiedy pojedyncze elementy rolet są już ukończone, przychodzi pora na ich zmontowanie w jedną całość. Listewki są ze sobą łączone specjalnymi zawiasami, umożliwiającymi ich składanie się i nawijanie na bęben. On sam zostaje ukryty w specjalnej metalowej kasecie, wewnątrz której znajduje się również elektryczny silnik do sterowania. Obecnie rolety z napędem są najczęściej wybieranymi, a różnica w cenie pomiędzy roletą zewnętrzną sterowaną ręcznie i elektrycznie, staje się coraz mniejsza. W obudowie kasety umieszcza się również dodatkowe elementy, taki jak drzwiczki rewizyjne i system awaryjnego odblokowywania rolet. Konstrukcja kaset pozwala na to, by rolety zewnętrzne zamontować zarówno pod warstwą ocieplenia, jak i w górnej części otworu okiennego lub bezpośrednio na licu ściany.

Producent rolet zewnętrznych i kontrola jakości

Zanim gotowe rolety będą mogły trafić do klienta, zawsze przechodzą szczegółową kontrolę jakości. Producent potwierdza w ten sposób prawidłowe działanie oraz późniejsze, bezpieczne użytkowanie. Rolety trafiają na specjalne stanowisko, w którym są tymczasowo mocowane i podłączane do zasilania. Sprawdzana jest poprawność działania napędu i samych mocowań. Rolety są rozwijane i zwijane i jeśli nie występują żadne usterki, trafiają do pakowania, a następnie do wysyłki. W kartonie z roletami znajdują się także dodatkowe elementy mocujące, a także karty gwarancyjne oraz instrukcje obsługi.

Nie tylko produkcja rolet zewnętrzncyh — poznaj naszą ofertę

Nasza firma od początku swojego istnienia zajmuje się także produkcją rolet wewnętrznych oraz garażowych bram rolowanych. To ważny element naszej działalności, ponieważ bramy rolowane do garaży są tak samo popularne i chętnie kupowane jak rolety. Jako producent rolet, bramy garażowe wykonujemy z tego samego materiału, nadając im spójny wygląd z pozostałymi częściami elewacji. W zależności od wymiarów bramy i związanym z tym ciężarem odpowiednio dopasowujemy moc napędów, tak by umożliwić cichą i sprawną pracę podczas podnoszenia i opuszczania rolety. Uzupełnieniem naszej oferty są również rolety wewnętrzne, mocowane w sposób bezinwazyjny na ramie okiennej lub bezpośrednio w ścianie, z wykorzystaniem kołków. Wszystkie nasze produkty spełniają rygorystyczne wymagania jakościowe i bezpieczeństwa użytkowania. Bogaty asortyment dodatków i wykończeń sprawia, że nasi klienci mogą być pewni tego, że zamówione u nas produkty będą dopracowane w każdym detalu, tworząc atrakcyjną dla oka całość. Producent rolet zewnętrznych poleca swoje produkty wszystkim wymagającym klientom. Tak właścicielom prywatnych domów, jak i właścicielom hoteli, pensjonatów, firm i zarządcom budynków mieszkalnych. Montaż rolet okiennych okazuje się jedną z najbardziej trafionych inwestycji mieszkaniowych, które dodatkowo pozwalają ograniczyć straty energii na ogrzewaniu zimą i chłodzeniu latem.

Podobne artykuły