Tampony uratują przelane kwiaty – sposób na przelaną roślinę

Mój dom Data publikacji: 21 października 2020

Przelałaś roślinę i nie wiesz w jaki sposób ją uratować? Z pomocą przyjdą tampony, których właściwości absorpcyjne wilgoci możesz wykorzystać w przypadku przelanych roślin doniczkowych. Jak to zrobić? To bardzo proste.

Tampony na przelane kwiaty

Gdy zdarzy Ci się przelać roślinę, wypróbuj sposób z tamponami. Naprawdę skutecznie radzą sobie z osuszeniem podłoża w doniczce. Dzięki temu jesteśmy w stanie uratować roślinę i nie dopuścić do tego, aby zgniła i umarła.

Spójrzcie na zdjęcie powyżej. Miernik wilgotności podłoża jasno wskazuje, że roślina została przelana. Umieszczam więc w donicy kilka tamponów wkładając je do podłoża w głąb. Tak by tylko sznureczek, za który można je wyciągnąć był na wierzchu.

Po kilku godzinach wyjmuję tampony i wymieniam na nowe. Widać jak napęczniały. Na mierniku wilgotności widać natomiast, że wilgotność podłoża spadła.

Jak więc widać, tampony to sposób na uratowanie przelanej rośliny, który faktycznie działa.

Po prostu wystarczy wymieniać tampony co parę godzin, aż do momentu, aż uda nam się do zadowalającego stopnia osuszyć podłoże. Wypróbujcie ten sposób jeśli przelejecie roślinę.

Podobne artykuły