Jak zrobić suchy szampon z rzeczy, które mamy w domu?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 14 kwietnia 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Skończył Ci się zapas szamponu, ale nie możesz wyjść z taką głową do sklepu? Zrób sobie suchy szampon sama i odśwież swoje włosy! Wystarczą rzeczy, które możesz mieć już w swoim domu.

Przepis na suchy szampon

Suchy szampon może być w pudrze lub aerozolu. My z oczywistych względów, zrobimy szampon w formie posypki. Suchy szampon świetnie sprawdza się w momencie, gdy nie możemy umyć głowy, a potrzebujemy szybkiego odświeżenia fryzury.

Suchy szampon pochłania nadmiar sebum, przez które włosy są tłuste i ciężkie. Dzięki temu uzyskujemy efekt odświeżenia, prawie jakbyśmy umyły głowę. Warto więc mieć go ze sobą w torebce gdy spędzamy wiele czasu poza domem, a nasze włosy szybko przetłuszczają się.

Potrzebne rzeczy

  • skrobia kukurydziana
  • maranta trzcinowata (arrowroot)
  • mąka żytnia

Wystarczy jeden z tych składników, dlatego wybierz to co masz aktualnie w domu. Następnie dwie łyżeczki proszku włóż do miseczki, a następnie wymieszaj go.

Proszek nałóż na włosy pędzlem do pudru zaczynając od nasady włosów. Następnie wmasuj proszek we włosy korzystając z dłoni i dobrze wyczesz włosy, aby rozprowadzić suchy szampon. Włosy od razu będą wyglądać lepiej.

Podobne artykuły