Jak zrobić huśtawkę z opony

DIY Data publikacji: 11 czerwca 2018

Jak zrobić huśtawkę z opony? Nie jest to trudne i każdy z nas poradzi sobie z jej zrobieniem. Dzięki temu wzbogacicie swój ogród o atrakcję dla dzieci. Będą chętniej spędzać w nim czas i dobrze się bawić. Na pewno pamiętacie takie huśtawki z dzieciństwa. Dlatego zamiast wyrzucać wszystkie opony, jedną zostawcie i zróbcie ją według tego poradnika!

Jak zrobić huśtawkę z opony

Huśtawka powinna być bezpieczna, dlatego konstrukcja ta będzie odpowiednio wzmocniona, aby dziecku nie stała się krzywda. Warto jednak pamiętać aby dorośli na niej się nie huśtali. Mogłoby to ją osłabić, chociaż i tak jest bardzo solidna.

Potrzebne rzeczy

  • śruba z oczkiem x4
  • duże podkładki x8
  • nakrętki na śrubę x8
  • mocna lina
  • karabińczyk x2
  • metalowe oczka x2
  • stara opona
  • zacisk do liny polipropylenowej x4

Wykonanie

Za pomocą wiertarki robimy w oponie cztery dziury, dwie po jednej stronie i przenosimy je równo na drugą stronę. Na śrubę z oczkiem nakręcamy nakrętkę, nakładamy podkładkę i śrubę przekładamy przez oponę. Następnie od dołu na śrubę nakładamy nakładkę i zakręcamy nakrętką. Tak zamocowane śruby na pewno się nie urwą.

Teraz przyszedł czas na montaż liny. Wykorzystamy do tego zacisk do liny polipropylenowej. Jest on bardzo łatwy w montażu, wystarczy go skręcić. Za to jest bardzo mocny, ale gdy będziecie kupować zaciski, warto zwrócić uwagę by były metalowe.

Będziemy potrzebować dwóch mniejszych kawałków liny, które montujemy na w oczkach od śrub. Przeplatamy przez nie metalowe oczka, do których następnie przymocujemy właściwą linę, która będzie zahaczona o gałąź drzewa. Powinno to wyglądać tak jak na zdjęciu.

To jak będzie wyglądał koniec liny zależy od tego jak będzie zamontowana na drzewie. Jeśli będziemy zawieszać ją na gałęzi proponuję na końcu zamiast oczek zamontować dwa karabińczyki. Wtedy możemy przełożyć linę przez konar i spiąć karabińczykiem.

Jeśli montujemy huśtawkę do jakiejś belki to wystarczą oczka, a w belkę można wtedy wkręcić haki. Dzięki temu demontaż huśtawki w razie potrzeby również będzie łatwy.

Podobne artykuły