Przepis na domowy środek do sprzątania łazienki

DIY Data publikacji: 01 września 2019

Przepis na domowy środek do sprzątania łazienki to coś co z pewnością warto znać. Dzięki niemu usuniesz osady z mydła, kamień pozostawiony przez twardą wodę czy inne zabrudzenia, które najczęściej powstają właśnie w łazience. Wystarczy połączyć ze sobą kilka łatwo dostępnych składników, a sprzątanie łazienki stanie się nie tylko łatwiejsze, ale również tańsze. Przygotuj sobie butelkę z atomizerem po innym środku czyszczącym i wypróbuj ten przepis!

Środek do czyszczenia łazienki

Wiele komercyjnych środków czyszczących do łazienki jest dość mocnych. Dobrze, że mam w niej okno bo często podczas sprzątania muszę je otworzyć. Ich zapach staje się duszący, śluzówka jest podrażniona. Nie mniej jednak łazienka jest pomieszczeniem, które lubię sprzątać najbardziej. Może dlatego, że jest tam najwięcej swobody. Nie muszę się martwić tym czy gdzieś napryskam bo przecież cała jest w kafelkach.

Jeśli masz ten sam problem i środki chemiczne, którymi sprzątasz łazienkę drażnią Cię musisz wypróbować ten przepis na domowy środek czyszczący do łazienki. Uważaj jedynie przy czyszczeniu nim niektórych rzeczy. Na pewno lepiej unikać granitu, kamienia naturalnego czy marmuru. Bez problemu poradzi sobie z osadami z mydła czy kamienia. Całkiem dobrze usuwa też rdzawe osady z wanny czy baterii. Oczywiście działa też odkażająco na czyszczone powierzchnie, dlatego zabija bakterie, grzyby i zarazki.

Składniki

  • ocet
  • płyn do mycia naczyń
  • butelka z atomizerem

Przygotowanie

  1. Przygotuj szklankę octu i podgrzej go w kuchence mikrofalowej. Ma być ciepły, ale nie gorący.
  2. Na szklankę octu dodaj łyżkę płynu do mycia naczyń – w razie robienia większej ilości płynu zachowaj te proporcje.
  3. Gdy płyn się rozpuści w ciepłym occie przelej całość do butelki z atomizerem.
  4. Możesz przystąpić do sprzątania. Po spryskaniu powierzchowni nie zostawiaj na niej płynu zbyt długo. 10-15 minut wystarczy. Kwas octowy mógłby negatywnie na nie wpłynąć gdyby miał z płynem zbyt długi kontakt.

Podobne artykuły