Maski antysmogowe – najlepsze maski antysmogowe

DIY Data publikacji: 10 stycznia 2017 / Aktualizacja: 2020-11-17

Maski antysmogowe pozwalają chronić nasze zdrowie, zwłaszcza teraz gdy normy smogu w wielu dużych miastach przekroczone są nawet o ponad 1000%! Dobra maska antysmogowa to podstawa w dbaniu o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich. W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się czy maski natysmogowe chronią przed wirusami, odpowiedź na to pytanie znajdziecie w innym artykule na naszym portalu.

Dobra maska antysmogowa składa się z regulowanego noska, filtra zatrzymującego cząsteczki PM2,5 i PM10 z dodatkową warstwą węgla aktywnego, otworami ułatwiającymi oddychanie i dwoma zaworkami, które również ułatwiają oddychanie.

Warto również zwrócić uwagę aby maska antysmogowa, którą kupujemy była antyalergiczna. Zapewnia to również wysoką jakość wykonania bo zazwyczaj produkty, które posiadają tę cechę wykonane są z materiałów najwyższej jakości.

Wszędzie gdzie chodzi o nasze zdrowie nie powinno się zbytnio oszczędzać. Tak samo jest w przypadku masek antysmogowych. Zwykłe tanie maseczki lekarskie / chirurgiczne nie zapewnią nam odpowiedniej ochrony przed smogiem. Przeprowadzone testy potwierdzają też, że nieco droższe od nich maseczki antypołowe, które kupimy w marketach budowlanych też w tym przypadku nie zdają roli, nie wspominając już o samym komforcie noszenia oraz oddychania. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w porządną maskę antysmogową z filtrem węglowym. Maski z międzynarodowym oznaczeniem N99 potrafią zatrzymać do 99% pyłów, które znajdują się w powietrzu. W sprzedaży są również dostępne same filtry, które powinny być wymienne.

Kiedy nosić maski antysmogowe?

Powinno się je zakładać każdorazowo po wyjściu na powietrze. Głównie na terenie większych miast. Dlatego jeśli zamierzasz wyjść na spacer, wyprowadzić psa czy pobiegać dla zdrowia to powinnaś w taką maskę się zaopatrzyć. Niestety w przeciwnym wypadku przy dzisiejszym stężeniu smogu w aglomeracja ma on niewiele wspólnego ze zdrową rekreacją na świeżym powietrzu.

Podobne artykuły