Jak zmiękczyć skórę na stopach

Uroda Data publikacji: 15 października 2018

Twarda skóra na stopach? To problem, który dotyczy wiele kobiet. Winna jest temu gruba warstwa martwego naskórka, która znajduje się na naszych stopach. Głównie znajdziemy go na piętach, ale nie tylko. Aby zmiękczyć skórę na stopach musimy usunąć martwy naskórek.

Pamiętaj o tym, że na stopach znajduje się więcej skóry bo wymaga tego ich przeznaczenie. Tym bardziej, że kiedyś ludzie poruszali się bez butów i skóra na stopach musiała ich chronić i pełnić rolę podeszwy. Dzisiaj oczywiście nosimy buty, ale nadal skóra w tym miejscu jest grubsza, a więc i zwiększa się grubość martwego naskórka. Do tego dochodzą czynniki zewnętrzne jak niewygodne buty, słabe nawilżenie stóp czy choroby.

Jak zmiękczyć skórę na stopach

Zmiękczenie skóry na stopach nie jest wcale trudnym zadaniem. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka domowych kuracji, które możesz wypróbować oraz podpowiemy co robić aby zapobiegać ponownemu powstaniu problemu. Jednym ze sposobów będzie użycie aspiryny.

Aspiryna i stopy

Kup aspirynę, do naszej kuracji będziesz potrzebowała siedmiu tabletek. Następnie rozkrusz je i dodaj do nich łyżeczkę soku z cytryny. Powstanie w ten sposób pasta, którą nakładamy na stopy i owijamy je ciepłym ręcznikiem oraz folią spożywczą na 10 minut. Po tym czasie użyj pumeksu i umyj stopy.

Połówki cytryny

Cytryny bardzo dobrze usuwa stary naskórek. Przekrój cytrynę na pół i wyciśnij z niej sok. Następnie połówką cytryny natrzyj pięty i pozostaw ją na nich przez pół godziny. Po tym czasie pięty umyj i nawilż kremem lub oliwą z oliwek.

Maść tranowa

Maść tranowa to świetny tani kosmetyk z apteki, który idealnie nawilża skórę. Sprzyja jej odnowieniu, dlatego możesz co wieczór posmarować nią stopy aby przyśpieszyć regenerację skóry i ją nawilżyć. Pamiętaj też o złuszczaniu martwego naskórka.

Listerine i ocet

Wymieszaj szklankę listerine z dwoma szklankami octu i mocz w tej mieszance stopy przez 15 minut. Po tym użyj pumeksu i spłucz stopy wodą. Pamiętaj by po wszystkim użyć maści nawilżającej.

Cerkodrem30 – hit z apeteki

To świetny i tani krem złuszczający i regenerujący rogowacenia naskórka. Już po paru użyciach zobaczysz efekt.

Jak dbać o stopy

  1. Pamiętaj o usuwaniu starego naskórka, możesz używać do tego domowych peelingów
  2. Pamiętaj o odżywianiu i nawilżaniu skóry co wieczór
  3. Staraj się dobierać wygodne obuwie
  4. Zawsze dobrze wycieraj je po kąpieli

Podobne artykuły