Jak usunąć kamień nazębny domowym sposobem

Uroda Data publikacji: 01 kwietnia 2016

2016-04-01_173352

Masz problem z kamieniem nazębnym i chciałabyś się go wreszcie pozbyć? Zaprezentujemy Ci domową kurację, która Ci w tym pomoże. 

Degradacja zębów zaczyna się od żółknięcia, a następnie powstaje kamień nazębny. Jego tworzenie się sprawia, że Twój oddech jest nieświeży mimo częstego szczotkowania zębów, a wygląd nieestetyczny. W zasadzie na rynku nie ma produktów, które samodzielnie pozwoliłyby go usunąć gdy jest już w zaawansowanym stadium. Gdy zaczyna się dopiero osadzać możemy posiłkować się domowymi sposobami, ale w wielu przypadkach potrzebna jest wizyta u dentysty.

Przetestujmy jednak jeden z domowych sposobów i zobaczmy jak poradzić sobie z kamieniem nazębnym.

Do wykonania domowego środka do usuwania kamienia nazębnego będziemy potrzebować:

  • 40g łupinek z orzechów włoskich
  • szklankę wody

Skorupki rozbijamy na miazgę np. używając do tego moździerza i gotujemy w wodzie przez 20 minut. Gdy woda ostygnie zanurzamy w niej szczoteczkę do zębów i myjemy zęby dokładnie we wszystkich miejscach. Czynność tą powtarzamy trzy razy dziennie przez przynajmniej dwa tygodnie aby zobaczyć efekt. Musisz jednak pamiętać, że kamień może osadzać się ponownie i trzeba będzie kurację powtarzać, na szczęście są to naturalne środki, które nie zagrażają naszemu zdrowiu.

Jeśli chcesz tylko wybielić swoje zęby możesz zastosować się do wskazówek zawartych na materiale wideo poniżej. Życzymy Wam powodzenia i świeżego, białego uśmiechu! :)

Podobne artykuły