Zobacz jak rozwiązać problem wrastających włosków!

Uroda Data publikacji: 22 marca 2017

Wrastające włoski to problem wielu kobiet, które depilują nogi i inne partie ciała. Istnieje jednak prosty sposób aby sobie z nimi poradzić.

Zacznijmy od tego, że depilację powinniśmy przeprowadzić na skórze, która ówcześnie została oczyszczona. Wystarczy nawet przemyć ją wodą z mydłem. Po tym warto zrobić też peeling, jego wykonanie w domu jest mega proste bo wystarczy złączyć np. sól z oliwą z oliwek. Dzięki temu oczyścimy skórę i pory, jak i pozbędziemy się martwego naskórka. Po depilacji skóra powinna zostać odpowiednio nawilżona np. za pomocą oleju kokosowego. Nawilżanie również musimy powtarzać podczas normalnej pielęgnacji skóry, a nie wyłącznie po usuwaniu włosków.

Dzięki temu możemy zapobiec powstawaniu wrastających włosków. Co jednak zrobić gdy już się pojawią? Oto kilka sposobów.

Soda oczyszczona z wodą

fot. iatropedia.gr

Efektem wrastających włosków jest stan zapalny skóry. Aby go zneutralizować wystarczy wymieszać sodę z wodą tak by powstała z tego dość gęsta pasta, którą nakładamy na zaczerwienione krostki na skórze. Soda ma również działanie łagodzące. Kurację taką stosujemy 2 razy dziennie i nakładamy papkę na skórę na 5 minut.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Również koi pieczenie. Dlatego świetnie nadaje się do walki z wrastającymi włoskami gdy problem już się pojawi. Wystarczy namoczyć płatek kosmetyczny w occie i przyłożyć do skóry dosłownie na kilka minut. Zabieg powtarzamy 2 razy dziennie, aż zaczerwienienie zniknie.

Aloes

Aloes również działa przeciwzapalnie i kojąco. Również bardzo dobrze nawilża skórę i przyśpiesza proces gojenia się. Nałóż odrobinę żelu na problematyczne miejsce i pozostaw na 30 minut. Po tym czasie możesz go zmyć. Zabieg również trzeba powtarzać 2-3 razy dziennie, aż do skutku.

Spirytus salicylowy

Jeśli stan zapalny jest naprawdę mocny wtedy przydatny okaże się spirytus salicylowy, którym należy przecierać problematyczne miejsce w celu dostatecznego odkażenia go i zażegnania stanu zapalnego.

Czarna herbata

Jeśli nie masz żadnej z tych rzeczy nawet torebka zaparzonej czarnej herbaty przyłożona do zaczerwienionego miejsca pomoże zażegnać problem. Czarna herbata zawiera kwas taninowy dlatego pomoże zwalczyć stan zapalny skóry.

Podobne artykuły