5 domowych sposobów, dzięki którym poprawisz wygląd i kondycję włosów

Uroda Data publikacji: 23 stycznia 2017

Istnieje kilka prostych i tanich zabiegów, które możesz wykorzystać w domu aby zadbać o zdrowie i wygląd swoich włosów. Możesz do tego wykorzystać składniki, które zapewne masz już w kuchni np. jajka czy majonez. Wypróbuj chociaż jeden ze sposobów już dzisiaj podczas wieczornej kąpieli :)

1. Umyj włosy jajkiem

Ubij dwa jajka, a następnie użyj ich jako szamponu. Następnie dobrze je spłucz i wykorzystaj zwykły szampon. Rób tak raz na dwa tygodnie lub częściej. To naturalny sposób, dzięki którym twoje włosy będą błyszczące i zdrowe.

2. Spłucz włosy czerwonym winem

Czerwone wino jest bardzo dobre dla naszych włosów. Zapobiega ich wypadaniu oraz łupieżowi. Dodatkowo sprawia, że włosy stają się jedwabiste oraz błyszczące. Raz na jakiś czas spłukuj je czerwonym winem by o nie zadbać.

3. Wypłucz włosy piwem

Wylej sobie ciepłe piwo na głowę będąc pod prysznicem. Dobrze wetrzyj je we włosy, a następnie umyj jak zwykle. Warto zostawić je w piwie na kilka minut podczas gdy się myjemy. Dzięki temu włosy będą błyszczące i miękkie. Piwo zawiera białko i witaminy, które lubią Twoje włosy.

4. Majonez

To może zabrzmi trochę dziwnie, ale na pewno, niektóre z Was znają tę metodę. Maseczka z majonezu nakładana na włosy raz w miesiącu pomaga je chronić przed promieniowaniem UV. Odbudowuje uszkodzone włosy i idealnie nawilża.

5. Spłukiwanie włosów sokiem z cebuli

Dzięki płukance z soku z cebuli włosy będą rosły szybciej. Wystarczy zblendować parę cebul i odsączyć sam sok, a następnie nałożyć go na 15 minut na włosy. Po tym czasie możesz umyć głowę jak zwykle. Powtarzaj zabieg raz w tygodniu.

Podobne artykuły