Popraw wygląd swoich włosów myjąc je tylko raz w tygodniu! Zobacz efekty.

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-01-05

Chcesz aby Twoje włosy wyglądały lepiej i nabrały objętości? Sposób początkowo może Cię zadziwić, ale faktycznie działa. Musisz po prostu rzadziej myć swoje włosy. Raz na tydzień wystarczy, pytanie dlaczego to działa?

Pamiętam jak kilka lat temu oglądałam program i w nim przedstawiano kobietę, która w ogóle nie myje włosów. Podobno gdy wytrzyma się tak przez 30 dni włosy zaczynają oczyszczać się same. Wszystko zapewne za sprawą sebum. Włosy tworzą swoją naturalną barierę ochronną. To jest nawet logiczne, przecież kiedyś nie mieliśmy do dyspozycji szamponów czy bieżącej wody. Ludzie zupełnie inaczej dbali o higienę. Dzisiaj jednak mało kto wyobraża sobie nie myć głowy przez tak długi czas. Sama myję ją każdego dnia.

Pamiętaj o tym, że mycie głowy wysusza włosy, tak jak całe nasze ciało. Skóra głowy wytwarza swój naturalny olejek, który jest dla niej zdrowy i dba o nosze włosy oraz ułatwia im samooczyszczanie się. Gdy myjemy głowę raz w tygodniu oszczędzamy też czas oraz pieniądze. Lekko przetłuszczone włosy też dużo lepiej się układają bez dodatkowych produktów kosmetycznych.

Mycie głowy raz w tygodniu

Sposób ten wypróbowała Kara i opisała efekty swojej kuracji. Musimy być gotowi na to, że na początku nasze włosy będą przetłuszczać się szybko. Musimy dać im czas zanim zregenerują się, a wytwarzanie sebum zmaleje. Dlatego sposób warto wypróbować w takim okresie, w którym przetłuszczone włosy nie będą nam zbytnio przeszkadzać. Możemy bowiem czuć się gorzej, zwłaszcza w pracy gdy mamy kontakt z ludźmi.

Podczas mycia głowy pierwszego dnia używaj dobrego mocno oczyszczającego włosy szamponu. Użyj również odżywki, a włosy po myciu dobrze wysusz. Sama autorka zaznacza, że aby włosy przez cały tydzień wyglądały dobrze należy korzystać jak najmniej kosmetyków do nich. Na początku gdy włosy zaczynają się szybko przetłuszczać możesz stosować suchy szampon. Dzięki temu będą wyglądać na mniej tłuste i ty będziesz czuła się lepiej.

Unikaj pianek, lakierów czy innych produktów do stylizacji włosów. Im mniej produktów użyjesz tym lepiej włosy będą wyglądać na końcu tygodnia. Kładąc się spać zawsze spinaj włosy, dzięki temu zwiększy się ich objętość.

Jak podaje autorka bloga robi to już jakiś czas i tak naprawdę nie widzi teraz różnicy między świeżo umytymi włosami, a włosami po szczęściu dniach od umycia. Jednak tak naprawdę ogranicza ilość kosmetyków, które mają z nimi styczność i mogą szkodzić skórze głowy czy włosom. Im myje włosy rzadziej tym mniej teraz wydzielają swojego naturalnego oleju.

Autorka zaleca również kilka, które ułatwią Ci wytrzymanie sześciu dni bez mycia włosów.

  1. Gdy zaczynają się za mocno przetłuszczać użyj suchego szamponu, ale też nie za często. Przyda się to na początku, potem nie będzie już tak potrzebne.
  2. Używaj odżywki na końce włosów gdy zaczynają być suche.
  3. Nie dotykaj włosów w ciągu dnia rękoma jeśli nie jest to konieczne.
  4. Rozczesuj włosy aby rozprowadzić naturalny olej, który produkuje skóra głowy. Możesz wtedy użyć jeszcze suchego szamponu.

Źródło artykułu: http://whilecamdensleeps.com/2015/11/washing-hair-once-a-week.html

Podobne artykuły