Jak zarządzać kolekcjami na Kindle bez używania czytnika

Technologie Data publikacji: 09 czerwca 2018 / Aktualizacja: 2021-06-17

Oczywiście wszystko możemy zrobić na czytniku. Dodać kolekcje i następnie pogrupować w nich książki jakie chcemy. Jednak to wszystko jest mało wygodne przy użyciu czytnika. Przy małej ilości pozycji to się sprawdza, ale gdy mamy do czynienia z większą ilością książek to robi się to bardzo mozolne i niepraktyczne. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak zarządzać kolekcjami bez włączania czytnika :)

Jak zarządzać kolekcjami na Kindle bez użycia czytnika

W pierwszej kolejności wchodzimy na swoje konto Amazon i przechodzimy do zarządzania naszym kontentem i urządzeniami – o tutaj link na skróty. Z rozwijanej listy „Show” wybieramy kolekcje „Collections”.

Pokaże nam się lista kolekcji, tutaj również możemy tworzyć nowe lub edytować już istniejące. Jak dodawać do nich pliki? To bardzo proste. Znów używamy menu Show i z rozwijanej listy wybieramy media, które nas interesują. Wszystko jest w chmurze. Tutaj również możemy usunąć np. artykuły, które pobraliśmy na czytnik, przeczytaliśmy i usunęliśmy z czytnika, ale nadal wyświetlają nam się na liście ALL. W tym przypadku wybraliśmy dokumenty „Docs” i są tutaj artykuły przesłane na czytnik. Korzystając z wyszukiwarki możemy przeszukać dokumenty. Klikając trzy kropki w kolumnie Actions możemy dodać treść do kolekcji.

Drugim bardzo wygodnym sposobem zarządzania kolekcjami jest pobranie aplikacji na Android lub iOS. Ten temat poruszymy jednak w innym artykule.

Przeczytaj również: 2 pomysły, które zrealizujesz w internetowym sklepie z książkami

Podobne artykuły