Jak usunąć Messengera

Technologie Data publikacji: 03 grudnia 2020

Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Nie zawsze jednak chcemy z niego w pełni korzystać. Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was poradnik o tym jak usunąć messengera. Poruszymy w nim wiele kwestii, które mogą być Wam przydatne. Nie tylko zajmiemy się samym usunięciem aplikacji na telefonie, ale również samego konta oraz innymi pytaniami, które mogą Was nurtować w kwestii messengera.

Jak usunąć messengera z telefonu

Usunięcie aplikacji Messenger z telefonu jest bardzo proste. Jeśli korzystasz z systemu iOS wystarczy chwilę przytrzymać ikonkę Messengera. Pokaże się rozwijania lista, z której następnie wystarczy wybrać „Usuń aplikację”.

Podobnie proces usuwania messengera wygląda w Androidzie. Przytrzymujemy ikonkę aplikacji, aż ukaże nam się menu kontekstowe, które jej dotyczy. Z niego natomiast wybieramy opcję „Odinstaluj”.

Jak usunąć konto na messengerze

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć konto na messengerze, możesz to zrobić bez trudu z poziomu samej aplikacji. Przedstawimy Ci ten proces krok po kroku. Nie jest on trudny i jedyne czego w tej chwili potrzebujesz to telefonu z zainstalowanym Messengerem oraz zalogowanym na Twoje konto w aplikacji.

Otwieramy więc aplikację, a następnie przechodzimy do swojego konta. Możesz to zrobić dotykając swojego zdjęcia, które znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.

Następnie otwieramy zakładkę „Przełącz konto” i przesuwamy w lewo palcem na koncie, które chcemy usunąć.

Następnie potwierdzamy czynność dotykając ikonki „usuń”. To wszystko. Nasze konto zostało usunięte z aplikacji Messenger.

Warto pamiętać o tym, że konto Messenger i Facebook stanowią integralną całość. Jedno konto służy nam do obsługi tych dwóch platform. Dlatego nie ma możliwości usunięcia samego konta Messengera bez usunięcia jednocześnie konta na Facebooku.

Jeśli jednak nie chcemy, aby inni mogli do nas pisać na Messengerze wystarczy usunąć aplikację lub wylogować się na niej ze swojego konta w sposób, który przedstawiliśmy.

Na komputerze natomiast możemy kliknąć ikonkę Messengera na Facebooku. Następnie trzy kropki, które znajdują się na górze.

Następnie możemy wyłączyć dźwięki wiadomości oraz wyświetlanie ich w oknie podręcznym. Dodatkowo możemy wyłączyć status aktywności, co sprawi, że inni nie będą widzieć, że jesteśmy obecnie dostępny na Facebooku. Dzięki temu przychodzące wiadomości nie będą nas denerwować i przeszkadzać nam w pracy.

Jak usunąć kogoś z Messengera

Jak usunąć znajomego z messengera? To proste! Jeśli pisze do Was ktoś z kim nie chcecie mieć kontaktu wystarczy, że w oknie konwersacji kliknięcie jego imię i nazwisko. Pokaże Wam się dodatkowe menu dotyczące kontaktu.

Teraz mamy do wyboru kilka opcji. Możemy użyć opcji „wycisz”, która sprawi, że ktoś będzie do nas mógł nadal pisać, my natomiast nie otrzymamy żadnych powiadomień o wiadomościach od tej osoby. Oczywiście będziemy widzieć, że do nas pisze w oknie aplikacji po nieodczytanych wiadomościach, ale ta osoba zobaczy jedynie, że nie odczytaliśmy tego co nam wysłała.

Jeśli jednak wybierzemy opcję „ignoruj wiadomości” wtedy wiadomości od tej osoby zostaną przeniesione do folderu „Inne”. Nie otrzymamy więc powiadomień, ale też nie zobaczymy tych wiadomości w głównym oknie naszej aplikacji. Osoba, którą w ten sposób ignorujemy nie dowie się o tym fakcie, więc jest to też bezpieczne jeśli zależy nam na tym by nasze działania nie były jej znane.

Ostatnią opcją, z której możemy skorzystać jest „Zablokuj”. Wtedy osoba ta nie będzie mogła nam w ogóle pisać żadnych wiadomości. Zablokować możemy kogoś jedynie w aplikacji Messenger, ale i też od razu na Facebooku. Osoba zablokowana będzie o tym wiedziała i nie będzie mogła już z nami się kontaktować.

Oczywiście każdą z tych czynności w razie potrzeby można cofnąć. Wystarczy, że zablokowaną osobę usuniemy z listy blokad.

Jak usunąć wiadomość z Messengera

Wysłaliście coś czego nie chcieliście i zastanawiacie się jak usunąć wiadomość z Messengera? To bardzo proste. Jeśli wiadomość nie została jeszcze przez kogoś przeczytana wtedy możemy cofnąć jej wysłanie.

W tym celu wystarczy przytrzymać malcem chwilę wiadomość, którą chcemy usunąć. Następnie w dolnym prawym rogu dotykamy opcji „Więcej…”. Ukaże nam się menu, gdzie wybieramy „Usuń”, a w nim opcja „Cofnij wysłanie”, która sprawi, że adresat wiadomości nie zobaczy lub „Usuń u siebie” co spowoduje jedynie usunięcie danej wiadomości z widoku konwersacji u nas, ale pozostanie ona u odbiorcy.

Gdy wiadomość zostanie przez odbiorcę przeczytana wtedy nie będziemy mogli już jej cofnąć.

Ciekawą nowością jest tryb znikających wiadomości. Gdy jesteśmy w oknie czatu z daną osobą, wystarczy przesunąć palcem w górę.

Po przełączeniu w tryb znikających wiadomości te znikną, kiedy opuścimy czat. To dobry sposób na konwersację z kimś, gdy chcemy by wiadomości te nie pozostawiły śladu. Pamiętajcie jednak, że zawsze na telefonie można zrobić screeny i w ten sposób zachować kopię wiadomości. Dlatego nie jesteście w pełni bezpieczni, jeśli liczycie na to, że osoba ta nie będzie mogła uwiecznić tego o czym piszecie.

Jak usunąć kontakty z Messengera

Jedną z rzeczy, która może nurtować użytkowników tego komunikatora jest jak usunąć kontakty z Messengera zaimportowane z naszego telefonu. Pewną niedogodnością jest to, że możemy zrobić to jedynie z poziomu aplikacji Facebook w naszej przeglądarce Internetowej na komputerze.

Musimy więc zalogować się na nasze konto na Facebooku, a następnie przejść do strony „Zarządzaj importowanymi kontaktami w aplikacji Messenger. Strona ta jest dostępna pod adresem facebook.com/mobile/messenger/contacts.

Zobaczymy listę wszystkich kontaktów. Teraz możemy je usunąć klikając przycisk „Usuń wszystkie kontakty”.

Niestety nie można wybiórczo usunąć tylko niektóre kontakty. Jeśli zamierzasz usunąć kontakty, najpierw jednak wyłącz opcję ich synchronizacji bo znów zostaną pobrane.

Aby wyłączyć synchronizację włącz aplikację Messenger na swoim telefonie. Następnie dotknij swojego zdjęcia profilowego i przejdź do opcji „Kontakty z telefonu”. Następnie wyłącz opcję „Prześlij kontakty”.

Gdy klikniemy opcję „Zarządzaj kontaktami” zostaniemy przesłani do mobilnej wersji wcześniej podanej strony na Facebooku, z której możemy usnąć wszystkie kontakty dodane do Messengera.

Jak usunąć grupę na Messenger

Jak usunąć grupę na Messenger, którą stworzyliśmy? Możemy również chcieć usunąć grupę, do której ktoś nas dołączył. Niestety w tym przypadku nie ma takiej możliwości, ale możemy ją opuścić klikając nazwę grupy w oknie czatu, a następnie wybierając na dole strony opcję „Opuść czat”.

Aby usunąć grupę, którą stworzyliśmy najlepiej jest wejść w opcję Zobacz członków grupy, a następnie usunąć z grupy wszystkie osoby. Ostatecznie również samemu opuścić czat.

W przypadku, gdy ktoś dodaje nas do grupy, w której nie chcemy uczestniczyć również możemy użyć opcji „Opuść czat” lub ignoruj wiadomości, aby ich po prostu nie widzieć i by trafiły do folderu Inne.

Podobne artykuły