Jak zająć dzieci podczas siedzenia w domu

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 26 marca 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Spędzamy teraz więcej czasu razem w domu. Często okazuje się, że to nie tak proste jak mogłoby się wydawać. Zwykle spędzamy ze sobą dużo mniej czasu w ciągu dnia i jest on bardziej urozmaicony. Odwozimy dzieci do przedszkola i szkoły, a sami idziemy do pracy. Widzimy się znów popołudniu. Czas pomiędzy tym jest zapełniony, ale gdy teraz spędzamy go razem w domu okazuje się, że trzeba coś w nim robić. Najłatwiejszym sposobem jest włączenie telewizora czy gier, ale nie jest to dobre. Zwłaszcza, że sytuacja ta potrwa przynajmniej do świąt.

Dzieci zaczynają marudzić, ale po prostu się nudzą. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam kilka inspiracji. Dzięki nim zapewnicie dzieciom trochę zabawy, a sobie kupicie trochę czasu, w którym możecie zająć się pracą lub domem.

Masa solna

Masa solna czyli plastelina naszego dzieciństwa :) Możesz ją wykorzystać i zrobić dla dzieci. Niech zrobią fajne figurki, potem masę utwardzisz i dasz im do pomalowania. Przepis znajdziesz tutaj.

Duże bańki mydlane

Jeśli masz ogród to dzieci mogą w nim się bawić. Sprawdzą się tutaj duże bańki mydlane, które dadzą im wiele radochy. Jak je zrobić pisaliśmy tutaj.

Laserowy tor

Dzieci mogą poczuć się jak w filmie przechodząc przez laserowe zabezpieczenia imitowane przez taśmę. Każde dotkniecie taśmy to powrót na początek.

Gra w kubeczki

Wystarczy kilka kubków i piłeczki kauczukowe lub do tenisa. Kto szybciej trafi do wszystkich kubeczków odbijając piłkę od stołu, ten wygrywa. Fajna gra dla dzieci :)

Skaczący twister

Gra ciekawa i świetnie wpływa na koordynację dzieci. Przypomina trochę twistera, ale jest inna. Wystarczy wydrukować dłonie i stopy, a następnie przykleić do podłogi. Zobaczcie jak się w nią gra na wideo poniżej.

Rzucanie do celu

Co powiecie na rzucanie do celu z utrudnieniem? W kawałku brystolu wystarczy wyciąć okrągłe dziury. Każda będzie miała swoją punktację. Potem robimy samolocik z papieru i rzucamy. Im więcej punktów zbierzemy tym lepiej. Oczywiście im mniejszy otwór tym więcej punktów.

Podobne artykuły