12 błędów, których trzeba unikać aby lepiej wychodzić na zdjęciach

Lifestyle Data publikacji: 03 maja 2017

Chcesz lepiej wychodzić na zdjęciach? Wiele ludzi popełnia błędy, o których dobrze wiedzą modele. Korzystając z ich rad możemy bez wysiłku lepiej wychodzić na zdjęciach. Dzisiaj podpowiemy Wam jakich błędów unikać.

Wysuń podbródek

Na każdym zdjęciu szyja powinna być widoczna, staraj się nie pochylać głowy do przodu. Wtedy Twój wzrok staje się ciężki. Spróbuj wysunąć swoją głowę lekko do przodu, możesz nie czuć się zbyt naturalnie, ale to sprawi, że Twoja szyja będzie wyglądać na szczuplejszą.

Nie krzyżuj ramion

Pochylenie głowy bez opuszczenia ramion wygląda nienaturalnie.Skrzyżowane ramiona sprawiają, że nasz sylwetka wygląda dziwnie. Gdy stoisz przed aparatem opuść ręce wzdłuż ciała, pamiętaj również o podbródku. Dzięki temu będziesz dużo lepiej wyglądać na zdjęciu.

Zwracaj uwagę na swoją postawę

Lekko zgarbione plecy wizualnie dodają kilogramów. Zbytnie pochylenie do tyłu uwidacznia brzuch. Staraj się przyjmować postawę na zdjęciach, która maskuje niedoskonałości. Brzuch możesz zakryć krzyżując nogi i kładąc na nich rękę. Wyprostuj plecy i podnieś głowę aby wyglądać lepiej i szczuplej.

Zmień kąt

Jeśli siedzisz przed aparatem Twoja sylwetka wygląda często nieporęcznie. Dużo lepsze efekty osiągniesz siedząc lekko bokiem do aparatu. Twoje nogi będą wyglądać bardziej seksownie, zwłaszcza gdy jedną umieścisz nieznacznie wyżej niż drugą.

Skręć tułów

Kolejny prosty błąd wynikający z postawy, który sprawia, że wyglądamy nieporęcznie, ramiona są grubsze, a całe ciało mało interesujące. Dlatego zmień lekko kąt, nadal siedząc bokiem zwróć się w kierunku aparatu. Jedną nogę nieco opuść. Teraz Twoje nogi będą smuklejsze, biust się uwypukli, a cała sylwetka będzie wyglądać dużo korzystniej.

Zwracaj uwagę na ręce

Ułożenie rąk jest niezwykle ważne podczas robienia zdjęć. Już wiecie, że nie można ich krzyżować. Do tego nogi opuszczone na krześle wyglądają na grubsze bo uda się trochę rozpłaszczają. Załóż nogę na nogę i ułóż ręce w korzystniejszej pozycji.

Tworzenie linii

Fotogeniczna poza to taka, która tworzy jakieś linie ciała. Jeśli stoisz prosto z opuszczonymi rękami to tak naprawdę dodajesz sobie kilogramów, a Twoja poza nie będzie fotogeniczna. Staraj się coś w niej zmienić.

Łącz proste i zakrzywione linie

Aby Twoja poza wyglądała bardziej fotogenicznie możesz również łączyć linie krzywe z prostymi. Dzięki temu prowadzisz urozmaicenie i wybierzesz sobie pozę, w której czujesz się bardziej komfortowo.

Workowate ubrania

Workowate ubrania pogrubiają Cię i ukrywają Twoje kształty. Podczas zdjęć staraj się je podkreślić, odchyl ubranie albo dociśnij dłoniami do ciała. Dzięki temu podkreślisz swoją linię i będziesz wyglądać atrakcyjniej.

Nie pokazuj łokci

Bardzo dużo kobiet robi sobie podobne zdjęcie z łokciem uważając, że jest sexy. Jednak to tak naprawdę skraca wizualnie ramię i wygląda nienaturalnie. Gdy ręka spoczywa na ramieniu i szyi zaburza proporcje ciała.

Ręce na twarzy

Jeśli jedna z Twoich dłoni jest w obiektywnie kamery to musisz być pewna, że będzie ona się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę. Jeśli zbyt mocno zakryjesz twarz będzie ona wyglądać na mniejszą. Taki gest powinien ukryć dłonie i jednocześnie podkreślić kontury twarzy, dlatego powinien być delikatny.

Podkreśl swoją twarz

Nie jest dobrym pomysłem podpieranie głowy. Już wiecie, że nie powinna ona być skierowana w dół, a wtedy tak się dzieje. Jeśli chcesz podkreślić swoją twarz podparcie powinno być subtelne, a dłoń prawie w ogóle nie powinna dotykać twarzy.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/12-mistakes-you-should-avoid-in-order-to-look-great-in-photos-331310/

Podobne artykuły