Zakupy zrobicie w każdą niedzielę, ale tylko w Żabce

Lifestyle Data publikacji: 18 marca 2019

Ustawa o zakazie handlu w niedziele sprawiła, że w tym roku mamy jedynie ostatnią niedzielę handlową w miesiącu. Pełną listę niedziel z zakazem handlu znajdziecie tutaj. Zakaz nie będzie jednak dotyczył Żabki, która wygrała wszystkie procesy wytoczone Państwowej Inspekcji Pracy. To sprawia, że w każdą niedzielę miesiąca sklepy te będą otwarte.

Żabka wygrywa wszystkie niedziele

Żabka przedstawiana była jako placówka pocztowa, a to pozwalało jej być otwartą w niedzielę. Państwowa Inspekcja Pracy twierdziła, że sklepy te nie mogą się za takowe podawać. Przegrali, a to oznacza, że Żabki będą otwarte w niedziele bez handlu nawet gdy za ladą nie będzie stał właściciel.

Był przedstawiany nawet specjalny projekt ustawy, który miał nobilitować tylko placówki Poczty Polskiej, ale zniknął on z porządku obrad. Oznacza to, że prędko się to nie zmieni. Dlatego jeśli będziecie zastanawiać się, gdzie skoczyć po zakupy w niedzielę, to najbliższa Żabka powinna być otwarta.

Które sklepy są otwarte w niedzielę z zakazem handlu

Przydatna w odnalezieniu sklepu otwartego w niedzielę bez handlu może być aplikacja Dni Bez Handlu – Wolne Niedziele. Po pierwsze zawiera wyszukiwarkę sklepów otwartych w niedziele bez handlu. Nawet jeśli nie chcesz zrobić zakupów, a szukasz pomysłu na spędzenie czasu, to znajdziesz tam również listę atrakcji.

Źródło artykułu: https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-handlu-zabka-wygrala-sklepy-moga-byc-otwarte-w-kazda-niedziele-6360313714051201a.html?fbclid=IwAR1iSVKPElkTGTJhy6PZ1o8r3z2ymrbvFryEMnaqW2JRJBCTm7tNbhQjQcM

Podobne artykuły