Na tej mapie uchodźcy znajdą dom. Można zgłaszać chęć zakwaterowania.

Lifestyle Data publikacji: 06 marca 2022

Polska jest krajem, który przyjmuje większość uchodźców z Ukrainy. Forsal.pl informował dwa dni temu, iż ich liczba przekroczyła 827 tysięcy. Trzeba pamiętać o tym, że stale rośnie. To rodzi bardzo duże potrzeby kwaterunkowe. Zwykle są to matki z dziećmi, które muszą gdzieś mieszkać i coś jeść. Dlatego wiele osób oferuje przyjęcie uchodźców pod swój dach.

Mapa z kwaterami dla uchodźców z Ukrainy

W sieci powstała mapa, w której można znaleźć dom dla uchodźcy. Co więcej, każdy może do niej się dopisać oferując miejsce w swoim domu lub mieszkaniu. Wystarczy skorzystać z tego formularza:

Wystarczy, że na mapie wybierzecie konkretne miejsce klikając ikonkę, a zobaczycie dane kontaktowe do osoby, która zaoferowała pomoc.

Jest to oczywiście bardzo duża pomoc dla tych osób, które z powodu wojny i bezprawnej napaści Rosji, musiały uciec z Ukrainy. Jednak nie każdy może finansowo podołać przyjęciu kolejnych osób pod swój dach. Dlatego rząd zaproponował pomoc systemową, która miałaby wynosić 40 zł dziennie na osobę. Te pieniądze dostaliby Polacy, którzy przyjęli uchodźców do swojego domu. Mogą przeznaczyć je na jedzenie czy rachunki (źródło: swiadomefinanse.pl).

Podobne artykuły