Jak zablokować znajomego w komunikatorze Singal

Technologie Data publikacji: 13 lutego 2021

Chcesz dowiedzieć się jak zablokować znajomego w aplikacji Signal? Jeśli chcesz, by konkretna osoba nie mogła się z Tobą kontaktować przez ten komunikator, to dzisiaj podpowiemy Wam, jak zablokować tej osobie taką możliwość.

Komunikator Signal stał się ostatnio bardzo popularny w Polsce za sprawą chęci do zwiększenia swojej prywatności przez osoby, które wcześniej korzystały z innych komunikatorów.

Osoby, które zainstalują Signal i znajdują się w naszej książce kontaktów znajdą się wśród znajomych w tym komunikatorze. Mogą to być też osoby, z którymi nie chcemy mieć kontaktu i, aby mogły one widzieć, że jesteśmy dostępni. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jak je zablokować.

Jeśli zastanawiacie się jak zablokować znajomego na Signal, aby o tym nie wiedział to nie ma w tym najmniejszego problemu. Zaraz wyjaśnimy Wam jak to zrobić.

Jak zablokować znajomego w Signal

W pierwszej kolejności uruchamiamy aplikację Signal, a następnie otwieramy okienko rozmowy z osobą, którą chcemy zablokować. Oczywiście nie piszemy do niej niczego.

Następnie w oknie konwersacji klikamy nazwę użytkownika w przypadku aplikacji na iOS lub trzy kropki w prawym górnym rogu w przypadku aplikacji na Androida.

W przypadku Androida przechodzimy do opcji Ustawienia konwersacji. W systemie iOS potrzebną funkcję znajdziemy już na ekranie, który nam się wyświetli.

Na samym dole w przypadku obydwu systemów znajdziemy opcję „Zablokuj użytkownika„.

Osoba ta dalej będzie znajdować się na liście naszych kontaktów, ale będzie obok niej widniała informacja, że znajduje się ona na liście zablokowanych osób.

Nie zostanie ona o tym powiadomiona w żaden sposób, ale nie będzie mogła do nas pisać ani nawiązywać z nami połączeń. Nie oznacza to jednak, że dowie się o zablokowaniu. Podczas dzwonienia usłyszy jedynie sygnał zajętości, a my nie otrzymamy żadnego powiadomienia o próbie kontaktu. To samo stanie się z wiadomościami, które do nas wyśle. Nie zostaną one nam dostarczone. Nie będziemy mogli odczytać ich nawet po zdjęciu blokady. Dopiero najnowsze wiadomości wysłane przez kontakt po zdjęciu blokady będą dla nas widoczne.

My również nie będziemy mogli się z Tą osobą kontaktować. Jeśli jednak wejdziemy w okienko konwersacji na dole ujrzymy komunikat, który umożliwia odblokowanie kontaktu.

Podobne artykuły