Usunięte kontakty z Google — jak je przywrócić?

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-12-19

Jeśli zdarzy Ci się usunąć kontakty z Google Kontakty przez pomyłkę, to możesz je przywrócić. Jest to bardzo proste. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przywrócić usunięte kontakty z Google. Będziemy robić to z komputera, ale na urządzeniu mobilnym w przeglądarce, również możecie to zrobić.

W pierwszej kolejności przejdź do strony Gmail i się zaloguj. Gdy będziesz zalogowany na poczcie, teraz korzystając z ikonki obok swojego zdjęcia, możesz przejść do aplikacji kontakty. Bezpośredni link do niej to contacts.google.com.

Tutaj widzisz wszystkie swoje kontakty, a jeśli usunąłeś wszystkie, to lista będzie pusta. Za chwilę się to jednak zmieni. To, co teraz musimy zrobić, to kliknąć ikonkę koła zębatego, która otwiera menu ustawień.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Z menu wybieramy opcję „Cofnij zmiany”. Teraz wybieramy zakres czasu, o jaki chcemy się cofnąć. Możemy wybrać 10 minut, godzinę, wczoraj, a także tydzień temu. Jeśli wybierzemy opcję „inne”, będziemy mogli wybrać ilość dni, godzin, a nawet minut wstecz do czasu, do którego chcemy się cofnąć.

Po wybraniu odpowiedniej opcji klikamy Cofnij i gotowe. Stan naszych kontaktów zostanie przywrócony z kopii zapasowej.

UWAGA. Historia kontaktów zawiera tylko 30 dni wstecz. Nie możemy też cofnąć kontaktów, które zostały usunięte na zawsze, a więc nie ma ich w koszu.

Przywracanie kontaktów z Kosza Google

Jeśli usunęliśmy jeden kontakt, to zapewne znajduje się on w koszu i możemy też skorzystać z drugiego sposobu i przywrócić go właśnie z kosza.

Wystarczy, że przejdziemy do kosza. Następnie najedziemy myszką na wybrany kontakt i użyjemy opcji „Odzyskaj”. Kontakt z powrotem wróci na listę kontaktów.

Podobne artykuły