Jak podłączyć żarówkę WiFi z telefonem

Technologie Data publikacji: 12 stycznia 2023 / Aktualizacja: 2024-02-23

Jak połączyć żarówkę WiFi z telefonem? Nie jest tu trudne. Zdarza się jednak, że kupimy żarówkę LED WiFi, a w opakowaniu nie będzie żadnej instrukcji. Nie wiemy wtedy co zrobić. Żarówka po wkręceniu do lampy przez chwilę miga, a potem świeci się normalnie. Nie możemy nią jednak w żaden sposób sterować. Musimy najpierw sparować ją z urządzeniem, ale jak tego dokonać? Przedstawimy Wam prosty sposób.

Parowanie żarówki LED WiFi z telefonem

Aby była możliwość sterowania żarówką LED przez telefon, musimy najpierw połączyć ją z telefonem. Do tego celu będziemy potrzebowali specjalnej aplikacji do obsługi gadżetów smart home oraz sieci Wi-Fi w domu.

Co ważne, żarówka powinna znajdować się w zasięgu domowej sieci internetowej, tak samo telefon, gdy będziemy ją parować. Dodatkowo telefon powinien być do tej sieci zalogowany.

Zanim jednak podłączymy żarówkę, musimy pobrać aplikację. Na urządzeniach iOS dostępna jest aplikacja DOM. Android ma swoją aplikację Google Home. Prawdopodobnie będą one już zainstalowane na naszych telefonach. Możemy spróbować włączyć ją, stanąć obok żarówki i użyć opcji dodawania nowego urządzenia w aplikacji.

Zanim użyjesz tej opcji, wyłącz światło. Włącz ponownie i poczekaj, aż żarówka zacznie migać (gasnąć i zapalać się). Oznacza to, że weszła ona w tryb łączenia (parowania).

Aplikacja Smart Life

Jeśli aplikacja do obsługi Smart Home, którą macie jej nie widzi, to nie panikujmy. Tak może być, zwłaszcza z niemarkowymi gadżetami. Jest jednak aplikacja, która najczęściej będzie potrafiła je obsłużyć.

fot. Google Play

Chodzi o aplikację Smart Life. Jest ona dostępna zarówno na telefony z Androidem, jak i iOS. Wystarczy zainstalować ją (jest darmowa). Stanąć obok lampy z żarówką. Włączyć światło, a gdy żarówka zacznie migać, dotknąć „Dodaj urządzenie”.

Teraz na liście dostępnych urządzeń pokażę się żarówka. Dotykamy jej i rozpocznie się łączenie. Aplikacja poprosi nas teraz o wybranie sieci Wi-Fi oraz wpisanie hasła do niej. Wybieramy naszą domową sieć – musi być to ta sama sieć, w której zalogowany jest telefon.

Po zapisaniu sieci po chwili żarówka zostanie dodana do aplikacji. Teraz będziemy mogli sterować nią przez naszą aplikację. Zmieniać kolory, natężenie światła, włączać je i wyłączać.

O czym warto pamiętać?

  • Sprawdźcie opakowanie, jeśli znajduje się na nim kod QR lub na samej żarówce, to wystarczy zeskanować go w aplikacji do zarządzania inteligentnym domem
  • Zeskanowanie kodu QR może prowadzić nas również do aplikacji producenta, która pozwala na używanie urządzenia
  • Nie każda aplikacja Smart Home będzie wspierała każde urządzenie

Podobne artykuły