Jak zabezpieczyć swój telefon na urlopie?

Technologie Data publikacji: 28 lipca 2019

Jedziesz na urlop? Z pewnością zabierzesz ze sobą telefon. Jednak podczas takich wypraw narażony jest on na wiele niebezpieczeństw. Dzisiaj podpowiemy Wam jak o niego zadbać i uchronić się przed stratą urządzenia, które przecież mało nie kosztuje.

Ochrona telefonu przed piaskiem i wodą

Tutaj wystarczy zwykły woreczek strunowy, w który można włożyć telefon, a następnie go zamknąć. Dzięki temu ani drobny piasek, ani woda mu nie zaszkodzą. Co więcej dotyk będzie dalej działał, a przeźroczysty woreczek sprawi, że nadal możesz z niego korzystać.

Ochrona przed przegrzaniem

Przegrzanie telefonu jest równie niebezpieczne co jego zamoczenie. Zbyt wysoka temperatura w urządzeniu może doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Dlatego nie pozostawiaj go na słońcu. Daj mu odpocząć po kilkugodzinnej sesji zdjęciowej w pełnym słońcu. Gdy urządzenie zacznie się przegrzewać zaczną działać mechanizmy zabezpieczające. Najpierw zmniejszy się taktowanie procesora, bo to on wraz z baterią stanowią główne źródło ciepła. Zauważysz to bo telefon zacznie działać wolniej. Nie podłączaj go wtedy do ładowania bo to dodatkowo zwiększy temperaturę. Schowaj go do cienia i pozwól mu się schłodzić. W następnym etapie urządzenie po prostu się wyłączy. Nie panikuj wtedy, a daj mu po prostu ochłonąć.

Funkcja odnajdywania telefonu

Podczas wakacji możemy zgubić telefon, ale możemy też paść ofiarą złodziei, którzy go ukradną. Wtedy przyda się nam funkcja odnajdywania telefonu, która pozwoli go namierzyć przez wbudowany moduł GPS. Instalujemy więc aplikację Google Znajdź moje urządzenie. Jest ona dostępna za darmo w sklepie Google Play. Gdy zgubisz swój telefon będziesz potrzebować innego urządzenia by go znaleźć np. laptopa z dostępem do internetu. Wchodzimy na stronę Google Find My Device. Widzimy na liście swój telefon wraz ze stanem baterii oraz zasięgiem sieci i informacją z jaką siecią jest połączony. Zobaczymy też na mapie dokładne miejsce, w którym znajduje się telefon.

Z tego miejsca możemy zrobić też inne rzeczy. Możemy odtworzyć dzwonek nawet gdy telefon został wyciszony. W ten sposób znajdziemy go w miejscu, w którym wskazuje mapa. Jeśli ktoś go ukradł i schował zacznie dzwonić mu w plecaku. Jeśli leży gdzieś pod meblami bo przypadkiem nam wypadł również w ten sposób go znajdziemy. Jeśli ktoś go dotknie aby wyłączyć dźwięk będziemy o tym wiedzieć bo wyświetli nam się informacja ile czasu dźwięk był odtwarzany i o tym, że zostało to przerwane.

Jeśli mamy pewność, że ktoś je dobrze ukrył i nie możemy go znaleźć mamy jeszcze możliwość zablokować urządzenie i wylogować się z konta Google. Jednocześnie na ekranie blokady możemy wyświetlić komunikat gdzie należy odnieść znaleziony telefon. Druga opcja pozwala na całkowite wymazanie wszystkich danych z telefonu. Wtedy jednak nie będzie można dalej go namierzać. Ochronicie jednak w ten sposób swoją prywatność.

Zostaw telefon gdy go nie potrzebujesz

Nie zawsze potrzebujemy mieć przy sobie telefon, a często zabieramy go z przyzwyczajenia. Gdy jednak wychodzimy na plażę odległą o 50m od naszego hotelu to równie dobrze możemy zostawić go w pokoju. Dzięki temu nic mu się nie stanie, a po powrocie dalej możemy korzystać z urządzenia.

Podobne artykuły