Jak zrobić zrzut ekranu, screen na Macu

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-04-21

Dotychczasowi użytkownicy Windowsów są często zawiedzeni gdy muszą zrobić screen na Macu. Nie ma tam przycisku Print Screen, który ułatwiałby całą sprawę. Jednak nie oznacza to, że na Macu nie zrobimy zrzutu ekranu. Podpowiemy Wam jak to zrobić!

Robiąc zrzut ekranu na systemie Mac OS zostaną one zapisane na naszym pulpicie automatycznie. Z jednej strony jest to wygodne, ale innych może denerwować. Tym bardziej, że będą one zapisane w formacie PNG, który jest nieco cięższy niż JPG, ale za to daje lepszą jakość.

Jak zrobić screen na Macu?

Cała czynność odbywa się poprzez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy, która odpowiada za zrobienie zrzutu ekranu ma Mac OSX. Do tego wciskamy najpierw Shift, potem Command i 3 (Shift + Command + 3). Jeśli zamiast klawisza Shift przytrzymamy Control to zrzut zostanie zapisany w schowku i możemy wtedy wkleić go do dowolnego programu. Może to dla niektórych być wygodniejsze niż zapisywanie ich automatyczne na pulpicie.

Możemy nawet zrobić zrzut fragmentu ekranu na Macu. W tym celu wystarczy zamiast 3 przytrzymać przycisk 4. Czyli kombinacja będzie wyglądać następująco Shift + Command + 4. Zauważysz wtedy, że Twój kursor się zmieni do zaznaczania określonego obszaru ekranu. Zaznaczamy obszar, który chcemy przechwycić , a po puszczeniu myszki automatycznie zapisze się na pulpicie lub wyśle do schowka jeśli użyjemy klawisza Control.

Robienie zrzutu ekranu jednego okna

Możemy wykorzystać technikę robienia zrzutu fragmentu ekranu aby przechwycić konkretne okno, z których które mamy otwarte. Wystarczy w momencie gdy pokaże się nam kursor nacisnąć spację, a następnie myszką wybrać okno, które ma być przechwycone. Klikamy i gotowe. Tak samo możecie korzystać z klawisza Shift lub Control aby zapisać zrzut na pulpicie lub wysłać go do schowka systemowego.

Podobne artykuły