Jak zabezpieczyć ścianę przy wieszaku na kurtki, która stale się brudzi?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 28 stycznia 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jak zabezpieczyć ścianę przed brudzeniem się od wieszania kurtek? Jest na to kilka sposobów i zdecydowanie warto jeden z nich zastosować. Kurtki nawet jeśli regularnie je pierzemy nie będą nigdy idealnie czyste. Oprócz tego po powrocie z dworu mogą być one zwyczajnie wilgotne. To powoduje, że ściana obok wieszaka często jest przez nie brudna. Jak więc temu zapobiec?

Pamiętajmy o tym, że jedyne co możemy zrobić aby ściana absolutnie przestała się brudzić to postawić wieszak w innym miejscu. Możemy jedynie sprawić, że zabrudzenia te nie będą dla nas tak uporczywe i ich mycie będzie dużo łatwiejsze.

Zmywalna farba odporna na szorowanie

Do kuchni czy łazienek możemy kupić zmywalne farby. Jest to też bardzo dobry pomysł na pomalowanie ściany za wieszakiem. Dzięki temu mimo, że będzie się ona brudzić od kurtek to my będziemy mogły bez problemu ją wyczyścić.

Zobacz również: Co na ściany w Twoim domu? Piękne i funkcjonalne lamele

Drewniany panel

Dzisiaj bardzo modne są zabudowy do przedpokoju i na werandy. Robiąc ją możemy ze stolarzem przemyśleć od razu kwestię odwieszania kurtek i przygotować miejsce, które za wieszakami będzie miało drewniany panel w kolorze frontów mebli lub innym. Jego wytarcie będzie znacznie łatwiejsze niż pomalowanej ściany.

Wiele osób też decyduje się na powieszenie takiego panelu na gołej ścianie co również stanowi dodatkowy element dekoracyjny przedpokoju, a przy tym ułatwia utrzymanie porządku.

Przeczytaj również: Jakie obrazy na ścianę wybrać?

Gres i inne łatwe do czyszczenia materiały

Możemy zdecydować się również na materiały na ścianie, które są łatwe do czyszczenia np. gres. Nie mam jednak na myśli robienia z przedpokoju łazienki, ale bardzo piękne płyty gresowe montujemy np. w salonach. Tutaj również mogłyby się idealnie sprawdzić.

Ściana z betonu

Ściany z betonu są dzisiaj bardzo modne i stanowią ciekawą dekorację. Ich czyszczenie jest też łatwe i nie brudzą się tak jak ściany z gładzią pomalowane farbą. To samo dotyczy też np. naturalnej cegły.

Tynk strukturalny

To kolejny sposób na zabezpieczenie ściany przed nadmiernym brudzeniem się i późniejsze łatwiejsze jej czyszczenie.

Tapeta zmywalna

Tapeta zmywalna może być genialnym sposobem na zabezpieczenie takiej ściany. Nie tylko dlatego, że mnogość wzorów i kolorów pozwoli nadać przedpokojowi indywidualnego charakteru, ale również dlatego, że łatwo jest ją potem umyć, a więc nie brudzi się tak szybko. Brud jej tak łatwo się nie łapie jak w przypadku zwykłej pomalowanej ściany.

Panele tapicerowane

Panele tapicerowane są też ostatnim krzykiem wnętrzarskiej młody. Często używamy je za naszymi łóżkami. Stosuje się je również we wnękach szaf w przedpokoju.

Lustro

Lustro łatwo jest czyścić dlatego jest idealne na ścianę, zwłaszcza w przedpokoju. Możemy ostatni raz przejrzeć się przed wyjściem. Warto mieć tam również zegar ścienny, który stanowi dekorację, a jednocześnie pomoże zapanować nam nad czasem, gdy wiecznie się śpieszymy.

Podobne artykuły