6 października 2021

Jakie obrazy na ścianę wybrać?

Zastanawiasz się, w jaki prosty sposób udekorować wnętrze swojego salonu? A może szukasz ciekawych rozwiązań na ścianę w sypialni? Świetnym rozwiązaniem będą obrazy ścienne! Jakie obrazy na ścianę wybrać?

  1. Jak wybrać obrazy na ścianę?
  2. Dla kogo nowoczesne obrazy ścienne?
  3. Czy wieszanie własnego zdjęcia jest dobrym pomysłem?

Jakie obrazy ścienne warto powiesić? Wszystko zależy oczywiście od tego, co chcemy uzyskać oraz od ogólnego klimatu danego pomieszczenia. Dziś przedstawiamy obrazy na płótnie, w tym także nowoczesne obrazy, które świetnie wkomponują się w styl każdego mieszkania. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać obrazy na ścianę?

Wszystko zależy od tego, do jakiego rodzaju pomieszczenia szukasz dekoracji tego rodzaju. Na przykład w salonie obrazy ścienne doskonale prezentują się nad stołem, sofą lub komodą. Dobrze, gdy obraz komponuje się ze stylem wspomnianego mebla. Nie poleca się też, by wieszać obrazki nad wszystkimi trzema tymi miejscami. Może to wywołać odwrotny efekt od zamierzonego i wprowadzić nieco chaosu i nieuporządkowanej przestrzeni.

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, kupując obraz, jest oczywiście jego rozmiar. Wymiary obrazu są uzależnione przede wszystkim od dostępnej przestrzeni. Jeśli masz jej dostatecznie dużo, ale nie podobają Ci się większe obrazy, możesz powiesić po prostu kilka mniejszych. Ważne, by były to – na przykład – nowoczesne obrazy o jak najbardziej spójnej tematyce.

Kupując obraz, należy wybrać także odpowiednią dla niego ramkę. Dziś na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania – od klasycznych drewnianych, bo nowoczesne i bardziej błyszczące. Wybierz tę ramę, która trafia w Twoje gusta i oczywiście wygląda spójnie z obrazkiem. Jeśli nie podobają Ci się żadne ramki, możesz również kupić obraz na płótnie. W takiej sytuacji ramka nie jest w ogóle potrzebna.

Bogatą ofertę różnorodnych obrazów znajdziesz np. na https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy.html, gdzie dostępne są między innymi obrazy z pejzażami, mapami, kwiatami, miastami, a także abstrakcyjne, na akrylowym szkle, na korku czy ręcznie malowane. Gwarantujemy, że we wspomnianym sklepie internetowym znajdziesz najbardziej pasujący obraz do klimatu pomieszczenia, w którym planujesz go powiesić. Już teraz zapraszamy do sprawdzania oferty i życzymy oczywiście udanych zakupów!

Dla kogo nowoczesne obrazy ścienne?

Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne obrazy ścienne. Tego rodzaju rozwiązania świetnie sprawdzą się w minimalistycznych i/lub nowoczesnych pomieszczeniach. Klienci zainteresowani nowoczesnymi obrazami najchętniej sięgają po te przedstawiające architekturę miast.

Jeśli natomiast masz salon w klasycznym stylu, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będą dekoracje, które przedstawiają na przykład krajobraz górski czy kwiaty. Natomiast w pomieszczeniach urządzonych w stylu marynistycznym czy śródziemnomorskim często wiesza się obrazy przedstawiające egzotyczne zakątki świata.

Czy wieszanie własnego zdjęcia jest dobrym pomysłem?

W niektórych domach zamiast typowych obrazów wiesza się własne zdjęcia. Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem tego rodzaju, warto z niego skorzystać! Dziś zdjęcia wykonane przez nas samych możemy wywołać w większym lub całkiem innym niż standardowym formacie. Dużą popularnością cieszą się także zdjęcia na płótnie, które są swego rodzaju niekonwencjonalną opcją aranżacyjną. Ale to wyjątkowe i całkowicie unikatowe rozwiązanie z duszą i historią, którą znają tylko osoby ze zdjęcia. Dekoracje tego rodzaju sprawiają także, że nasze wnętrze staje się bardziej przyjaznym miejscem, pełnym ciepła oraz emocji. I przede wszystkim jest to opcja oryginalna, odstająca od typowych przestrzeni, znanych nam z różnych katalogów.

Z własnych zdjęć nie musimy wieszać tylko tych, na których jesteśmy my sami, nasza rodzina i inne bliskie nam osoby. Świetnym rozwiązaniem będą także nasze ukochane zwierzęta, czy krajobrazy. Własne zdjęcia sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Nadadzą indywidualny charakter każdemu pomieszczeniu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!