Czy zaszczepilibyście się na COVID-19 za pieniądze?

Lifestyle Data publikacji: 29 grudnia 2020

Nie trudno zauważyć sceptyczne podejście Polaków do szczepień na COVID-19. Wiele osób nie ufa szczepionce twierdząc, że została ona zbyt szybko dopuszczona do używania i nie została odpowiednio przebadana.

Co przekonałoby Polaków do szczepień?

Gazeta Wyborcza przeprowadziła sondaż, aby sprawdzić co przekonałoby ludzi do zaszczepienia się na COVID-19. Według badań wynika, że zaszczepić chce się 43,4 proc. Polaków, a nie chce tego zrobić 43,8 proc. obywateli. Pozostałe osoby nie mają jeszcze zdania.

Pieniądze byłyby najlepszą zachętą

Z wyników badań widać, że zachęty, które do tej pory przygotował rząd, a o których pisaliśmy tutaj nie działają. Również Wasze komentarze na Facebooku do tego artykułu w przeważającej większości były nieprzychylne.

W sondażu sprawdzono więc jakie zachęty mogłyby przekonać Polaków do szczepienia. Aż 45,1% osób zdecydowało, że byłaby to premia w gotówce. Warto wspomnieć, że zaznaczyć można było kilka odpowiedzi.

Według 32,6% osób powinna być to kwota powyżej 1000 zł, a 19,6% zadowoliłoby się już kwotą od 200 do 300 zł.

Jako kolejna najczęściej wybierana zachęta był brak noszenia maseczki w miejscach publicznych. Tutaj wybrało ją 26,5 proc. ankietowanych.

Czy zmienilibyście swoje zdanie za pieniądze?

Z analizy tej sytuacji można by dojść do wniosku, że Polaków najłatwiej jest po prostu sobie kupić. Pytanie do czytelników, którzy są sceptyczni wobec szczepionki. Czy kwota 1000 zł byłaby w stanie zmienić Wasze zdanie?

Podobne artykuły