Jak za pomocą pomarańczy i goździków odpędzić komary?

Porady Data publikacji: 19 czerwca 2019

Czy za pomocą pomarańczy i goździków można pozbyć się komarów? Tak i jest to sposób, który wykorzystywany jest w Meksyku. Jak podaje onet, dziennikarka Vanessa Brown podpatrzyła go właśnie tam i podzieliła się nim w sieci. Może go wypróbujecie?

Pomarańcz i goździki na komary

Znam sposób z cytryną i goździkami do odstraszania os i pszczół, ale pierwszy raz spotkałam się z pomysłem by za sprawą pomarańczy i goździków odstraszyć komary. Vanessa przebywała w Meksyku w miasteczku Miraflores. Powietrze było wilgotne, temperatura sięgała 25 stopni Celsjusza, a dookoła latały komary i kuły jak opętane. Tam ich jednak nie było co bardzo ją dziwiło.

Na stolikach w lokalu płonęły pomarańcze ozdobione goździkami. Początkowo myślała, że to jedynie ozdoby, ale potem dopiero okazało się, że to skuteczny sposób na komary, którzy stosowali właściciele tego lokalu. Wystarczy, że wbijesz w połówkę pomarańczy trochę goździków, polejesz wódką albo spirytusem i podpalisz. Ulotni się przyjemny dla nas zapach, który dla komarów będzie jednak nieznośny.

Podobne artykuły