3 zastosowania tabletek do zmywarki, które ułatwią Ci życie!

Porady Data publikacji: 18 lipca 2021

Tabletki do zmywarki mają dużo więcej ciekawych zastosowań, niż tylko mycie naczyń. Sposoby te sprawdzą się również w przypadku kapsułek. Potocznie jednak dużo częściej mówimy „kup tabletki do zmywarki”, tak naprawdę mając na myśli kapsułki. Dlatego triki, które tutaj poznacie dotyczą obydwu tych produktów.

Czyszczenie pralki

Chcesz zadbać o czystość swojej pralki i świeżość ubrań, które z niej wyjmujesz? Wykorzystaj tabletki do zmywarki, które doskonale radzą sobie z nieczystościami zgromadzonymi w najciemniejszych zakamarkach naszej pralki. Zabijają bakterie, usuwają osady i pomagają skutecznie wyczyścić pralkę. Warto więc je wykorzystać.

Wystarczy, że w bębnie pralki umieścisz dwie kapsułki do zmywarki, a następnie włączysz program czyszczenia bębna. Jeśli takiej funkcji nie ma w Twojej pralce wtedy wybierz program, który zapewnia największą temperaturę, zwykle będzie to bawełna. Następnie puść puste pranie tylko z tabletkami do zmywarki.

Pamiętaj o tym, że regularnie należy również czyścić filtr pralki, który znajduje się w jej dolnej części za specjalną zaślepką. Poniżej na zdjęciu możecie zobaczyć, co można w nim znaleźć. Wilgotną ściereczką wytrzyjcie również wewnętrzną część uszczelki przy drzwiczkach pralki oraz wyjmijcie szufladę na detergenty. Następnie umyjcie samą szufladkę, jak i wnętrze pralki, w którym ona się chowa.

Czysta toaleta

Mają pojawić się goście, a ty nie masz żadnych środków do zadbania o toaletę? Sięgnij po tabletkę do zmywarki, która doskonale poradzi sobie z wyczyszczenie muszli klozetowej z osadów. Wystarczy wrzucić ją do środka i poczekać, aż się rozpuści.

Następnie za pomocą szczotki do toalety czyścimy jej wnętrze i spłukujemy wodę. Dzięki temu pozbędziemy się brzydkich osadów oraz bakterii i szybko wyczyścimy toaletę bez specjalnych środków do tego przeznaczonych.

Czysty piekarnik

Upiekłaś obiad, ale zapomniałaś od razu umyć blachę? Zaschnięty tłuszcz i przypalone resztki jedzenia są trudne do usunięcia. Z pomocą przyjdzie nam jednak tabletka do zmywarki. Jak ją wykorzystać?

Połóż tabletkę na blachę, a następnie zalej ją wrzątkiem. Zamknij piekarnik i pozostaw ją tak na dwie godziny PO tym czasie wyjmij blachę i zlej wodę do zlewu, a blachę przetrzyj kuchenną gąbeczką. Zobaczysz, jak łatwo bez zbędnego drapania zejdą zabrudzenia.

Parująca woda z tabletką do zmywarki zmiękczyła również zabrudzenia na ściankach piekarnika. Dlatego warto wziąć kuchenne ręczniki i je przetrzeć.

Podobne artykuły