Jak dostać się do dentysty bez kolejki?

Porady Data publikacji: 22 czerwca 2019

Zastanawiasz się jak dostać się do dentysty bez kolejki? Stomatolodzy zwykle mają zapełnione terminarze po brzegi i dostać się do nich wcale nie jest łatwo. Czasami musimy jednak szybko skorzystać z wizyty u nich. Przyczyn może być wiele. Choćby przeszywający ból czy termin zbliżających się wakacji przed, którymi chcemy uzupełnić ubytki. Ogólnie nie zachęcamy Was do nadużywania tego sposobu i korzystania z niego tylko w konieczności. W końcu inni muszą odczekać.

Jak dostać się do dentysty bez kolejki?

Jeśli masz sytuację awaryjną i musisz nagle dostać się do dentysty to znajdź najpierw takiego, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Gdy już go znajdziesz skontaktuj się z nim i poinformuj o pojawieniu się nagłego bólu zęba. Każdy dentysta przyjmujący na NFZ musi w takiej sytuacji jeszcze tego samego dnia przyjąć pacjenta nawet gdy nie ma wolnego terminu. Jeśli będzie próbował się wykręcić poproś o pisemną odmowę przyjęcia.

Gdy o to poprosisz pewnie zmieni zdanie bo zgodnie z umową, którą zawarł z Narodowym Funduszem Zdrowia nieprzyjęcie takiego pacjenta wiąże się z nałożeniem kary, który może być bardzo wysoka. Dlatego po prostu nie opłaca mu się nas nie przyjąć.

Pamiętajcie jednak by nie nadużywać tego sposobu i korzystać z niego tylko w sytuacjach awaryjnych. Czyli wtedy gdy naprawdę rozboli nas mocno ząb, a stomatolog będzie próbował nas spławić lub w innej nagłej sytuacji gdy nie mamy już innego wyjścia.

Podobne artykuły