Jak wysłać cichą wiadomość na Messenger – bez powiadomienia u odbiorcy

Technologie Data publikacji: 06 kwietnia 2024

Messenger co jakiś czas zaskakuje użytkowników nowościami. Rok 2023 należał przede wszystkim to tzw. cichych wiadomości. Co to za funkcja? Jakie jeszcze udoskonalenia zostały wprowadzone w minionym roku?

Messenger to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych platform komunikacyjnych w naszym kraju. Korzystają z niej miliony Polaków. Umożliwia kontakt z bliskimi. Meta co jakiś czas decyduje się na wprowadzenie udoskonaleń do aplikacji: funkcji audio, znikających wiadomości czy dzielonych płatności. Prawdziwą nowością są jednak tzw. ciche wiadomości, które nie budzą bliskich w środku nocy.

Jak korzystać z cichych wiadomości w Messengerze?

Cicha wiadomość polega na tym, że odbiorca nie dostanie głosowego, ani wizualnego powiadomienia. To bardzo przydatna funkcja, jeżeli wiesz, że osoba, do której wysyłasz wiadomość, jest aktualnie zajęta i nie chcesz jej rozpraszać powiadomieniem, ale sprawa jest pilna.

Aby skorzystać z funkcji cichej wiadomości, przed treścią należy umieścić „/silent” lub polskie „/cicho”. Zostanie ona dostarczona, ale odbiorca zobaczy ją, dopiero gdy faktycznie wejście w aplikację.

Inne ciekawe skróty w Messengerze

W 2023 roku oprócz cichych wiadomości zostały również wprowadzone nowe skróty. Mają one za zadanie przyspieszyć wykonywanie konkretnych zadań. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej:

  • @everyone – komenda wzbogacająca czat grupowy, dzięki której wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni o wysłanej wiadomości;
  • /Pay– opcja umożliwiająca płacenie w czatach – aktualnie jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych;
  • /gif – ułatwia i przyspiesza wysyłanie gifów;
  • /shrug & /tableflip – bardzo zabawna funkcja na szybkie wprowadzenie emotikonu rzucania stołem, czyli (╯°□°)╯︵ ┻━┻, a także wzruszania ramionami, czyli ¯ \(ツ)/¯.

Triki, dzięki którym rozmówca nie dowie się o wyświetleniu wiadomości

Nie zawsze mamy ochotę, aby od razu odczytać wiadomość nadesłaną przez znajomego. W wielu jednak przypadkach zżera nas ciekawość, jaka jest jej treść, ale nie chcemy dać znać, że już ją widzieliśmy. Messenger wprowadził kilka rozwiązań, dzięki którym możesz odczytać wiadomość, bez informowania o tym nadawcy.

Tryb samolotowy

Rozmówca nie zobaczy, że wiadomość już została odczytana, gdy włączysz tryb samolotowy. Dopiero po uruchomieniu tej funkcji, wejdź do komunikatora i przeczytaj wszystko.

Aplikacja Unseen

Aplikacja, dzięki której możesz pozostać incognito. Wystarczy ściągnąć ją na komputer lub smartfon.

Pasek zadań

W ograniczonej wersji (do kilkudziesięciu znaków) nadesłaną przez znajomego wiadomość możesz zobaczyć na pasku zadań wyświetlanym na ekranie telefonu.

Podobne artykuły