11 czerwca 2019

Xiomi Mi Band 4 – już nie mogę się jej doczekać!

Xiomi Mi Band 4 już zostało pokazane i nie mogę się jej doczekać. Korzystałam zarówno z pierwszej jak i drugiej generacji tych opasek. Muszę Wam przyznać, że to one też w dużej mierze były przyczyną mojego sukcesu w odchudzaniu. Regularnie pilnowałam aby zrealizować zamierzony dzienny limit kroków i opaska ta bardzo pomagała mi w zmotywowaniu samej siebie do jeszcze dłuższego spaceru – tak niewiele przecież zostało. Zamiast jechać autem szłam piechotą bo zawsze to trochę kroków do dziennego minimum. Świetnie to działało.

Xiomi Mi Band 4

Później opaska fitness nie była mi już tak potrzebna. Co prawda druga i trzecia generacja wzbogacona jest w ekran co daje pewne funkcje smartwatcha. Powiadomi i połączeniach, wiadomościach i powiadomieniach, które wyskakują w telefonie. Jednak jej miejsce szybko zajął zegarek – ale taki zwykły. Smartwatch niestety jest zbyt drogi i tu Xiomi pokazuje czwartą generację opaski Mi Band.

Trzeba przyznać, że Xiomi jest firmą, która podpiła sobie gusta klientów tanimi i ciekawymi urządzeniami. Zwłaszcza w naszym kraju przyjęta została bardzo ciepło oferując dobrej jakości zamienniki dla znanych i drogich sprzętów producentów. Nowa opaska Xiomi Mi Band 4 powoli zaczyna zastępować smartwatch. Wygląda już lepiej, ma kolorowy wyświetlacz i co ważne – nadal jest tania bo wyceniona została na 90 zł, a wersja NFC na 120 zł.

Opaska ta będzie tym razem wyposażona w ekran AMOLED o przekątnej  0,95-cala. Będzie więc dużo większy, a zatem i praktyczniejszy. Pomieści 120 na 240 pikseli i kolorowy obraz. To już daje dużo większe pole do popisu.

Moduł NFC świadczyć może o tym, że będziemy mogli płacić ją zbliżeniowo przez Google Pay czy Apple Pay. Opaska ma być też wyposażona w mikrofon. Możliwe więc, że za jej pomocą będzie możliwe wydawanie komend Asystentowi Google. Jeśli korzystacie z niego w swoich domach jako Smart Home to również powinniście być zadowoleni z takiej możliwości. Nie są to jednak oficjalne informacje.

Z ciekawostek Xiomi Mi Band 4 ma mieć większą baterię, ale to nie dziwne skoro zostanie wprowadzony kolorowy ekran AMOLED. Do tego ładowanie ma być łatwiejsze i dobywać się od spodu. Ma też wspierać natywną obsługę aplikacji np. możliwość zmiany piosenek w spotify czy ustawienie głośności. Ma również automatycznie rozpoznawać jazdę na rowerze.

Kiedy Xiomi MI Band 4 w Polsce?

Ciężko powiedzieć. W Chinach sprzedaż rusza 16 czerwca i na pewno będzie można ją sobie stamtąd ściągnąć przez liczne sklepy wysyłkowe. Jednak może to rodzić pewne problemy użytkowe. Polska premiera nie jest jeszcze znana, ale myślę, że na pewno można się jej spodziewać. W końcu Xiomi otworzyło u nas swoje sklepy, więc dlaczego miałoby nie chcieć sprzedawać swojego popularnego produktu także u nas.

Jak wygląda Xiomi Mi Band 4

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak wygląda opaska. Ekran jest widocznie większy więc i sama opaska będzie masywniejsza. Mi osobiście się to podoba. Lubię większe zegarki i tak samo opaska gdy będzie większa, będzie lepiej moim zdaniem wyglądać na ręce.