Jak wykorzystać sok z cytryny

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 23 stycznia 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Sok z cytryny jest powszechnie stosowany w naszej kuchni. Dodajemy go do deserów, dań rybnych oraz wielu innych potraw. Można go jednak wykorzystać na jeszcze kilka sposobów i dzisiaj Wam o nich powiemy.

Cytryna do czyszczenia deski do krojenia

Jeśli masz drewnianą deskę do krojenia to cytryna świetnie sprawdza się przy jej czyszczeniu. Deski drewnianej nie powinno być się wodą. Wsiąka one między włókna drewna. Rozwija się wtedy tam pleśń i bakterie. Dlatego dobrym sposobem jest użycie cytryny. Przetnij ją na pół. Rozsyp na deskę sól i przetrzyj ją cytryną, a następnie wytrzyj wilgotną ściereczką.

Odśwież sałatkę

Sałatka nie wygląda już tak apetycznie. Liście sałaty, które w niej się znajdują trochę zwiędły? Sok z cytryny je ujędrni i znów staną się przepyszne. Polej sałatkę sokiem z cytryny i zamieszaj. Wstaw do lodówki i po godzinie możesz delektować się sałatką :)

Naturalny środek sprzątający

Cytryna działa jak wybielacz. Dezynfekuje bakterie. Usuwa kamień i osady z mydła. Cytryna to naprawdę dobry środek do naturalnego sprzątania mieszkania.

Czyszczenie mikroalówki

Ciekawe czy znacie ten trik :) Nalej do miseczki wody i włóż przeciętą na pół cytrynę. Następnie ustaw mikrofalówkę na pełną moc i parę minut. Woda i cytryna zaczną parować, potem już wystarczy przetrzeć wnętrze mikrofalówki papierowymi ręcznikami i jest już czysta.

Podobne artykuły