Najczęściej powtarzane MITY na temat KLESZCZY

Lifestyle Data publikacji: 21 kwietnia 2018

MIT #1

Kleszcze żyją tylko w lasach i na wsiach.

FAKT

Kleszcze spotkamy również w miastach i nie tylko na skwerach miejskich czy w parkach, ale również w naszej piwnicy. Znajdziemy je w przydomowych ogródkach, a nawet na kupionych bukietach kwiatów skąd możemy wnieść je do domu.

MIT #1

Kleszcze siedzą w paprociach.

FAKT

To nie prawda. Dobrym środowiskiem są dla niego wszystkie wilgotne miejsca, w których występuje roślinność i gryzonie. Stąd też często atakują ludzi i inne zwierzęta domowe.

MIT #3

Kleszcze skaczą na ofiary z drzew.

FAKT

Kleszcze czyhają na nas w pasach zieleni na wysokości około półtora metra. Jeśli już znajdą się na drzewie i stamtąd na nas spadną, to znalazły się tam przyniesione przez jakieś inne zwierze.

MIT #4

Jasne kolory przyciągają kleszcze.

FAKT

Kleszcze są ślepe i nie reagują na kolory. By nas wyczuć używają swoich zmysłów. Organy węchu posiadają na pierwszej parze odnóży.

Jak odstraszyć kleszcze?

Przygotuj domowy płyn, który odstraszy kleszcze. Jak już wiesz faktów i mitów, kleszcze posiadają organ węchu, dzięki któremu nas znajdują. Dlatego też oddziałując na niego zapachami, których kleszcze nie lubią, możemy je odstraszyć. Dzisiaj przygotujemy taką mieszankę zapachów, których kleszcze nienawidzą.

Składniki

  • Sok z jednej cytryny
  • 1 łyżka mięty pieprzowej
  • 1 łyżka melisy
  • 1/2 szklanki wody

Wszystkie składniki wymieszaj w butelce z atomizerem, a następnie spryskaj się taką miksturą wychodzą na dwór.

Źródło artykułu: https://www.facebook.com/RDLPwSzczecinku/photos/a.359849164103341.89154.359147620840162/1719995344755376/?type=3&permPage=1

Podobne artykuły