Jak wyczyścić srebro

Porady Data publikacji: 2018-08-18

Wiele rodzinnych pamiątek i cenna biżuteria są ze srebra. Niestety na ich powierzchni często tworzy się szary, a nawet zielonkawy nalot. Dziś przedstawimy wam kilka prostych, ale skutecznych sposobów na oczyszczenie srebra.

Nie jeden z nas zadaje sobie pytanie – jak wyczyścić srebro? Niemal każde srebro prędzej, czy później, niezależnie do tego, czy jest używane, czy nie pokrywa się mniejszą lub większą warstwą brudu. Dziś podpowiemy, jak czyścić srebro za pomocą pasty do zębów, soli, coli, czy popiołu.

Pasta do zębów

Pamiętaj, że pasta, której używasz do czyszczenia srebra nie powinna zawierać sody. Jest to ważne, ponieważ soda niszczy srebro. Jeśli wybierzesz odpowiednią pastę do zębów możesz nią szybko wyczyścić rodzinne srebrne pamiątki, czy biżuterię. Wystarczy nanieść pastę na ściereczkę i pocierać nią o srebro.

Popiół

To sposób naszych babć, jest to bardzo skuteczny i stary sposób na czyszczenie srebra. Do wyczyszczenia srebra popiołem potrzebna będzie mokra ściereczka, na którą nakładamy popiół. Tak przygotowanym materiałem pocieramy srebro, aż do momentu gdy cały brud zostanie usunięty. Pamiętaj jednak, by nie stosować do tego zadania popiołu węglowego, ponieważ małe kawałki węgla mogą porysować srebro.

Cola

W napojach gazowanych zawarty jest kwas, który z powodzeniem usuwa brud ze srebrnych powierzchni. Do tego sposobu potrzebna będzie jedynie szklanka, czy miska, do której nalejemy coli, a w niej zanurzymy srebrny przedmiot, który chcemy wyczyścić.

Podobne artykuły