Naleśniki to smaczny i szybki pomysł na obiad na słodko. Przygotowanie ciasta na naleśniki wydaje nam się banalną czynnością. Potrzebujemy do tego przede wszystkim mąki oraz mleka. Okazuje się jednak, że istnieje pewna zasada, o której mało kto pamięta. Popełniając błąd podczas dodawania składników sprawiamy, że naleśniki nie będą idealne.
Sekretem idealnych naleśników jest odpowiednia kolejność dodawania składników. Tutaj tkwi błąd, który najczęściej popełniamy. Jako pierwszy składnik do miski zwykle dodajemy mąkę. Kolejność powinna być jednak inna. Wypróbujcie ten przepis i przekonajcie się sami.
Kolejność przygotowania ciasta będzie się różniła od tego, jak robimy to zazwyczaj. W pierwszej kolejności w misce roztrzepujemy jajka. Do jajek dodajemy mleko i dopiero teraz miksując na wolnych obrotach stopniowo dodajemy mąkę. Cały czas mieszamy. Dodajemy również sól i cukier i czekamy, aż składniki połączą się, a ciasto na naleśniki będzie idealne.
Naleśniki to pyszne danie, które możemy przygotować na słodko, ale również wytrawnie. Dobrym przykładem są choćby naleśniki z fetą i szpinakiem, które doskonale smakują wraz z czosnkiem czosnkowym. Istnieje wiele ciekawych trików, które warto poznać. Jednym z nich jest smażenie naleśników bez brudzenia naczyń. Jeśli chcecie zrobić sobie tylko kilka naleśników na śniadanie, z pewnością nie macie ochoty rozstawiać robota kuchennego, aby wymieszać ciasto.
Wystarczy w takiej sytuacji zwykła plastikowa butelka, w której umieścimy wszystkie składniki. Następnie wymieszaj je energicznie wstrząsając butelką i ciasto gotowe. Odkręć butelkę i wylej je na rozgrzaną patelnię.
To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o przygotowaniu naleśników. Jeśli nigdy nie chowacie ciasta przed usmażeniem do lodówki, to wypróbujcie ten trik. Dzięki temu naleśniki będą bardziej puszyste. Jeśli nie masz czasu czekać dodaj do ciasta trochę wody gazowanej, która da podobny efekt.
Ważne jest również to, na jakiej patelni smażymy naleśniki. Nie bez powodu powstały specjalne patelnie do tego przeznaczone, które są płaskie. Dzięki temu równomiernie się podgrzewają i naleśniki nie przypalają się na środku, a na brzegach są nie dopieczone.