Jak wyczyścić białe podeszwy butów

Porady Data publikacji: 11 maja 2019

Jak wyczyścić białe podeszwy butów? Jeśli chcesz by Twoje buty wyglądały zawsze dobrze musisz o nie dbać. W przypadku butów, które mają białe podeszwy jest to szczególnie ważne. Gdy są brudne buty wyglądają na zaniedbane i nie ważne czy były markowe i ile kosztowały. Nie będą robić dobrego wrażenia. Dlatego warto o nie zadbać i przywrócić biel podeszwom.

Jak wyczyścić białe podeszwy?

Możemy skorzystać z dedykowanych środków czyszczących, które kupimy w sklepie obuwniczym. Nie bylibyśmy jednak sobą gdybyśmy nie zaproponowali Wam domowego rozwiązania.

Zanim jednak przejdziemy do czyszczenia powiemy Wam czego nie używać. Na pewno lepiej unikać wszelkich środków zawierających chlor czyli np. wybielaczy. Podeszwy mogą zacząć przez nie żółknąć, dlatego na dłuższą metę taki środek nie nie sprawdzi, chociaż za pierwszym razem da dobre rezultaty.

Pasta do zębów

Wybielająca pasta do zębów będzie skuteczna w czyszczeniu podeszwy bytów. Wystarczy zwilżyć gumę wodą, a następnie wyszorować szczoteczką i pastą do zębów i gotowe.

Proszek do prania

Jeśli używasz proszku do prania to również możesz go wykorzystać. Przyda się do tego szczoteczka lub ściereczka. Zwilżamy ściereczkę, zanurzamy w proszku i czyścimy podeszwę, a na koniec spłukujemy wodą.

Pranie butów

Na pewno nie wszystkie buty nadają się do prania. Sportowe obuwie jednak bardzo często piorę i nigdy im się nic nie stało. Jak prać buty w pralce dowiesz się z naszego wcześniejszego artykułu.

Podobne artykuły