Kuchenne pomysły na prezenty na Dzień Matki

Porady Data publikacji: 05 maja 2021

Nasze mamy obchodzą swoje święto 26 maja. Dzień Matki to święto, które jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. To właśnie w ten dzień mamy okazję podziękować naszym mamom za opiekę i wychowanie. Nic więc dziwnego, że zwyczajowo obdarowujemy je w tym dniu kwiatami i prezentami. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji właśnie na tę okazję.

Mama zawsze była ważna w życiu każdego dziecka. Świadczą o tym choćby korzenie tego święta, które sięgają już starożytnej Grecji i Rzymu. W tamtych czasach czczono matki-boginie, które były symbolem płodności oraz urodzaju. Dzień Matki, jaki znamy dzisiaj powrócił w XVII wieku w Anglii. Obchodzono wtedy „niedzielę u matki”, która była wolna od pracy, a w dzień ten trwały modlitwy w kościołach. Wtedy też pojawiła się tradycja wręczania matkom podarunków, najczęściej kwiatów czy smakołyków.

W przedwojennej Polsce również obchodzono Dzień Matki, ale nie miał on stałej daty. Dopiero później ustalono datę 26 maja, w którą co roku obchodzimy to święto. W ten dzień wręczamy mamom różne podarunki i składamy życzenia, które są wyrazem wdzięczności za wychowanie i otoczenie matczyną opieką.

Komplet fartuchów dla mamy i córki

fot. crazyshop.pl

Lubicie spędzać czas z mamą w ogrodzie? Wasza pomoc na pewno jest dla niej nieoceniona. W takim przypadku fartuchy to fajny prezent, z którego będziecie mogły korzystać wspólnie. W zestawie otrzymamy bowiem dwa fartuchy. Jeden dla Ciebie, a drugi dla Twojej mamy.

Przepiśnik na Dzień Mamy

fot. crazyshop.pl

Jeśli zapytacie mnie o jedną z najcenniejszych rzeczy, którą mam w swojej kuchni, to jest to mój zeszyt z przepisami. Tam właśnie mam w jednym miejscu zachowane najlepsze przepisy mojej babci oraz mamy. Teraz dzięki niemu jestem w stanie odtworzyć wszystkie smaki, z którymi kojarzy mi się dzieciństwo. Uwielbiam również zapisywać w nim nowe przepisy, a później zapewne przekażę wszystkie przepisy swoim dzieciom.

Przepiśnik jest więc bardzo fajnym pomysłem na prezent dla naszej mamy. Tym bardziej, że jest on personalizowany. Na okładce zawiera imię właściciela.

Siekacz do ziół

fot. crazyshop.pl

Siekacz do ziół to gadżet, bez którego nie może obyć się żadna aromatyczna kuchnia. To świeże zioła sprawiają właśnie, że wszystko smakuje tak wyjątkowo. Siekacz do ziół z grawerem będzie bardzo fajnym prezentem dla każdej mamy, której pasją jest gotowanie.

Więcej pomysłów na personalizowane prezenty na Dzień Matki znajdziemy w sklepie Crazyshop. Posiada on szeroką ofertę prezentów na różne okazje.

Podobne artykuły