Jak wybrać krzesło do jadalni

Wnętrza Data publikacji: 26 marca 2020

Krzesła w jadalni pełnią bardzo ważną funkcję. Ich dobry wybór sprawi, że nie tylko wygodnie zjemy każdy posiłek, ale też spędzimy przy stole wiele godzin podczas domowych przyjęć, bez uczucia dyskomfortu. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy podpowiedzieć Wam na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Oczywiście jedną z rzeczy, na które będziemy zwracać uwagę jest design, ale warto uwzględnić również inne rzeczy, które później wpłyną na komfort korzystania z krzeseł w jadalni.

Łatwość czyszczenia

Pamiętajmy o tym, że krzesło do jadalni oprócz wygody siedzenia musi też zapewnić wygodę czyszczenia. Zawsze może zdarzyć się, że kawałek jedzenia spadnie na krzesło. Wtedy najlepiej sprawdzą się obicia wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Aby usnąć z niej zabrudzenie wystarczy użyć ściereczki. Jeśli wybieramy tkaninę, musimy mieć na uwadze to, że będziemy musieli bardziej o nie dbać. Warto więc wybrać materiał, który będzie odporny na plamy i łatwy w czyszczeniu. Warto również wybrać taki, który będzie miał gęsty splot, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.

Wygoda siedzenia

Krzesło do jadalni powinno być wygodne. O ile podczas krótkiego obiadu raczej nie będzie nam doskwierał dyskomfort, to jednak podczas spotkań z rodziną i ze znajomymi wielogodzinne siedzenie przy stole może być już problemem.

Warto również zwrócić uwagę na to ile osób ma przy stole siedzieć. Przyjmuje się, że jedna osoba powinna mieć do dyspozycji 60 cm miejsca. Oprócz tego ważna jest też wysokość siedziska, która nie powinna być mniejsza niż 45 cm, ale też nie wyższa niż 49 cm. Pomiędzy krawędzią stołu, a nogami powinno zostać 30 cm miejsca. Dlatego podczas wybierania krzesła warto już wiedzieć jaki stół chcemy mieć w jadalni.

Jeśli chodzi moje preferencje co do oparcia to zdecydowanie wolę gdy jest ono proste, a nie pochylone do tyłu. Powinno być też wysokie, tak by wygodnie podpierało plecy podczas spożywania posiłku. Nie musimy wtedy garbić się nad stołem.

Wygląd też ma znaczenie

Oczywiście wszystko to ma znaczenie, ale wygląd też jest ważny. Krzesła do jadalni będą jedną z rzeczy, która po wejściu do niej rzuci się w oczy. Dlatego powinny być po prostu ładne i dopasowane do wystroju pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się krzesła z metalowymi nogami i w bardziej odważnych kolorach. Do klasycznych wnętrz będą pasowały krzesła drewniane z obiciem tapicerowanym. Wszystko jednak zależy od tego jaki styl narzucicie całemu wnętrzu.

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom dokonacie dobrego wyboru. Pamiętajmy, że meble mają służyć nam latami, dlatego nie warto iść tutaj na kompromisy.

Podobne artykuły