Jak wybrać idealny kosz do łazienki biurowej?

Wnętrza Data publikacji: 2024-03-27

Łazienka biurowa to miejsce bardzo intensywnie eksploatowane. Niezbędnym elementem jest w nim odpowiedni kosz na śmieci. Tutaj pojawia się pytanie, jak wybrać idealny kosz do łazienki biurowej? Okazuje się to proste. Wystarczy wziąć pod uwagę rozmiar, potrzebną ilość, sposób otwierania, materiał wykonania, a także dodatkowe wyposażenie. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Rozmiar kosza ma znaczenie 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar kosza. Z reguły do kabin toaletowych wybiera się niewielkie kosze, najczęściej o pojemności do 5 litrów. Z kolei w przestrzeni przyumywalkowej także powinien znajdować się kosz o pojemności 27 l czy 35 l z uchylną pokrywą i to niezależnie od tego, czy w łazience stosowane są ręczniki papierowe.  Dobrym wyborem może być model Merida Newicon o pojemności 5 l, a jeśli chodzi o większy kosz można zdecydować się na ten z uchylną pokrywą Merida Stella Slim o pojemności 27 l. Takie produkty można znaleźć w ofercie na stronie: https://higienahandel.pl/kosze.           

Jeden a może dwa? Ile koszy wybrać do łazienki biurowej?

Jeden większy kosz może służyć na odpady, które nie generują zapachów albo te, które nie zmieściły się do mniejszych, znajdujących się w kabinach toaletowych. W pierwszym przypadku można wybrać kosz otwarty. Taki model można łatwiej i szybciej opróżniać, a także stale kontrolować jego napełnienie. Oczywiście w przypadku odpadów skażonych biologicznie, warto stosować kosze z pokrywą, co zapewni większą estetykę, higienę, ale i bezpieczeństwo. Wyposażenie w przynajmniej dwa kosze jest szczególnie ważne w łazienkach damskich. Do kabiny toaletowej można wybrać kosz Merida Stella o pojemności 4,5 l mocowany na ścianie. Taki model nie będzie zajmował dodatkowego miejsca. Z kolei w strefie umywalkowej w toalecie damskiej może sprawdzić się kosz Merida Silent Luna o pojemności 30 l. Tak naprawdę ilość małych koszy powinna być dostosowana do ilości kabin toaletowych. 

Wybierz odpowiedni rodzaj kosza, gwarantujący higieniczne korzystanie z tego akcesorium  

Istotne znaczenie ma rodzaj kosza, a dokładnie mechanizmu otwierania. Można zdecydować się na kosz otwarty, który będzie odpowiedni właściwie tylko na papier zużyty w strefie umywalkowej. Na inne odpady trzeba wybrać modele zamknięte, a więc takie otwierane w systemie uchylnym, wyposażone w pedał albo bezdotykowe. Dwa ostatnie gwarantują najbardziej higieniczne korzystanie z tego akcesorium, bez konieczności używania rąk do otwierania pokrywy.      

Z jakiego materiału powinien być wykonany kosz do łazienki biurowej? 

Tak naprawdę nawet w przypadku takich akcesoriów, jak kosze do łazienki biurowej liczy się estetyka. Można zdecydować się na modele wykonane ze stali nierdzewnej albo tworzywa sztucznego. Kosz ze stali nierdzewnej jest odporny na korodowanie, a dodatkowo wpisuje się w nowoczesny design. Można wybrać model satynowy, czyli matowy albo polerowany — błyszczący. Kosze z tworzywa sztucznego także mogą być estetyczne. Warto wybrać taki, który wykonany jest z trwałego, odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego, a także z systemem mocowania worka, tak by można było ukryć jego nadmiar. Takie kosze do łazienki biurowej znajdziesz w ofercie na stronie Higienahandel.pl.       

Z dodatkowym wiaderkiem czy bez — jaki będzie idealny kosz do łazienki biurowej?  

Idealny kosz do łazienki biurowej powinien mieć rozmiar dopasowany do danej przestrzeni i potrzeb, elegancki i trwały materiał dobrany do estetyki wnętrza i wygodny sposób otwierania, najlepiej bezdotykowy. Do tego istotne znaczenie mają kwestie ekologiczne. Warto zatem wybierać kosze z dodatkowym wiaderkiem, które można wyciągnąć i opróżnić do większego zbiorczego worka na odpady. W ten sposób nie trzeba wkładać worka do kosza.     

Podobne artykuły