Jak włączyć Material Design w Google Chrome

Technologie Data publikacji: 26 lipca 2018

Jak włączyć nowy wygląd w Google Chrome? Przeglądarka ta doczekała się jak wiele innych produktów Google aktualizacji do Material Design. Przeglądarka dzięki temu wygląda świeżej i lżej. Jak zwykle jednak wymaga to chwili przyzwyczajenia, ale ostatecznie zmiana wychodzi na plus. Pisaliśmy nie dawno jak włączyć nowy interfejs Material Design w Gmail. Tutaj również wymagało to chwili czasu by się przyzwyczaić, ale ostatecznie wszystkie zmiany wyszły usłudze na plus.

Jak włączyć Material Design w Google Chrome

Jeśli chcecie już dziś zobaczyć jak prezentuje się nowy odświeżony interfejs przeglądarki Google Chrome to możecie go bardzo prosto włączyć. Korzystamy z Windows i dlatego porada ta dotyczy właśnie tego systemu. Aby można było włączyć Material Design przeglądarka musi być zaktualizowana do wersji numer 68.

Jak sprawdzić wersję przeglądarki

 1. Klikamy menu (trzy kropki z prawej strony na górnej belce)
 2. Rozwijamy menu Pomoc
 3. Wybieramy Google Chrome – informacje

W tej karcie ustawień znajdziemy informację czy posiadamy aktualną wersję przeglądarki i jakim jest ona opatrzona numerem. Jak widać na screenie poniżej jest to wersja 68, dlatego bez problemu będzie można włączyć nowy interface, a jak to zrobić powiemy poniżej.

Jak włączyć nowy interface w Google Chrome

 1. Otwórz nową kartę
 2. W pasku adresu wpisz chrome://flags/#top-chrome-md i kliknij Enter
 3. Następnie w opcjach UI Layout for the browser’s top chrome rozwiń listę i wybierz Refresh
 4. Potwierdź działanie klikając przycisk na dole strony RELAUNCH NOW

W tej chwili przeglądarka wyłączy się i włączony ponownie ze wszystkimi wcześniej otwartymi przez nas kartami. Zmieni się jedynie jej wygląd na nowy. Na pewno nowością będzie dla nas pasek kart. Trzeba przede wszystkim przyzwyczaić się do tego, że przycisk otwierania nowej karty przeniesiony został na początek listy, wcześniej był z prawej strony. Oczywiście nowe karty możemy również otwierać skrótem klawiaturowym „Ctrl + T”.

Bardziej smukłe i zaokrąglone stały się pewne elementy interfejsu jak choćby okienko wyszukiwania, które uaktywnia się gdy zaczniemy wpisywać coś w pasku adresu. Wcześniej na górze również znajdowało się nasze imię jako użytkownika przeglądarki. Mogliśmy w ten sposób przełączać się między profilami. Teraz jest ono nieco niżej obok menu i zamiast imienia jest pokazany nasz avatar w zaokrąglonej ramce co wygląda dużo ładniej.

Nowy wygląd Chrome w telefonach z Androidem

Również tutaj dostępna jest aktualizacja wyglądu, chociaż można było ją włączyć dużo wcześniej niż na komputerach. Tutaj również przeglądarka wygląda dużo bardziej nowocześnie. Włączenie nowego wyglądu również tutaj jest bardzo proste. Zastosuj tę instrukcję:

 1. Włącz przeglądarkę
 2. Wpisz w pasku adresu chrome://flags
 3. Odnajdź opcję Chrome Modern Design i przestaw na Enabled
 4. Zresetuj przeglądarkę (u nas nowy wygląd pojawił się dopiero za drugim razem)

Podobne artykuły