Jak na Allegro ukryć produkty wysyłane z Chin

Technologie Data publikacji: 25 sierpnia 2023

Zastanawiasz się, jak na Allegro podczas wyszukiwania produktu, ukryć lub pominąć produkty, które wysyłane są z Chin? W tym artykule dowiesz się jak to zrobić, a dzięki temu zaoszczędzisz czas na robieniu zakupów przez Internet. Nie będziesz bowiem musiała odsiewać ofert z dropshippingiem.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to model biznesowy, w którym sprzedawca nie posiada fizycznie towarów na stanie, ale po otrzymaniu zamówienia od klienta zamawia produkt u dostawcy, który następnie wysyła go bezpośrednio do klienta. Ogólnie nie jest to problemem, jeśli pracuje on z dostawcami z Polski.

Zazwyczaj jednak wygląda to tak, że atrakcyjnie cenowo produkty dostępne na AliExpress z narzutem sprzedawane są na takiej platformie, jak Allegro. Dopiero po zakupieniu ich przez nas, sprzedający zamawia ten produkt z Chin bezpośrednio na nasz adres. Oznacza to, że musimy na ten produkt czekać dłużej niż zwyczajowe 2-3 dni, aż przyjedzie do nas kurier. Dlatego wiele osób czuje rozczarowanie, gdy skorzysta z takiej aukcji i nie dopatrzy, że wysyłka nie jest z Polski. W tym artykule podpowiemy Wam, jak temu zapobiec.

Jak ukryć produkty z Chin na Allegro

Gdy jesteśmy na stronie Allegro i przeglądamy produkty dostępne od różnych sprzedawców, znajdziemy możliwość zastosowania filtrów. Możemy wybrać produkty z darmową dostawą lub z Allegro Smart!. Możemy też sprawdzić jedynie używane produkty, aby zaoszczędzić.

Lista filtrów możliwych do zastosowania jest duża i różni się też w zależności od wyszukiwanego produktu. Nas jednak interesuje jedna kategoria filtrów. Nazywa się ona „Dostawa z Polski”. Wystarczy zaznaczyć opcję „tak”, aby widzieć produkty, które będą wysłane tylko z Polski.

Uwaga – jest haczyk

Filtr dostawa z Polski nie jest dostępny wszędzie. Filtr ten pojawia się tylko w kategoriach produktów, o które ludzie proszą, a tam, gdzie nie zgłaszają takiego zapotrzebowania, go nie ma. Możemy na to wpłynąć, wchodząc na stronę „zgłaszania pomysłu” i zgłosić zapotrzebowanie w kategorii, z której często korzystamy.

Gdy tego filtra nie ma, możemy posiłkować się innym. Nie świadczy on wprost o tym, że towar jest w Polsce, ale jeśli wybierzemy krótki czas dostawy, to można raczej wnioskować, że produkt musi być w Polsce w magazynie lub gdzieś blisko poza granicami, aby zdążył w takim czasie dojść.

W czasie dostawy zazwyczaj znajdziemy dzisiejszy dzień, następny dzień roboczy i kolejny. Artykuł pisany jest w piątek, dlatego następna opcja to dopiero poniedziałek.

Podobne artykuły